تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

۱۲ مدل نمای ساختمان یک طبقه با سنگ

۱۲ مدل نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
 
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

به دلیل افزایش جمعیت و کمبود واحد مسکونی، با کاهش ساخت ساختمان‌های یک طبقه مواجه هستیم. اما همچنان در شهر‌های کوچک ساختمان‌های یک طبقه‌ای وجود دارد که نیاز به بررسی نمای ساختمان یک طبقه دارند. طراحی و اجرای نمای ساختمان یک طبقه با سنگ، باعث افزایش ارزش مادی ساختمان می‌شود.

در اجرای نمای ساختمان یک طبقه از انواع نمای سنگ، چوب، کامپوزیت، شیشه و نمای رومی می‌توان استفاده کرد. البته استفاده از انواع نمای کلاسیک یا مدرن به نوع طراحی داخلی ساختمان و سلیقه صاحب ویلا برمی‌گردد.

عمده مصالح نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ هستند. در سال‌های اخیر نیز کاربرد انواع نما‌های مصنوعی مورد استقبال افراد بوده است. نمای بیرونی ساختمان یک طبقه علاوه بر تأثیر زیادی که بر زیبایی آن دارد، مانند یک لایه محافظ برای ساختمان محسوب می‌شود. نمای ساختمان به عنوان قالبی برای طراحی باقی قسمت‌های ساختمان است. هم چنین نمای ساختمان چون در لحظه اول توجه افراد را به خود جلب می‌کند، یکی از عوامل تأثیرگذار در خرید و فروش ساختمان به شمار می‌رود. نمای ساختمانی یک طبقه با سنگ و آجر از قدیمی‌ترین نما‌های ساختمان هستند که با وجود سنتی بودنشان هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگرچه اجرای نمای ساختمان یک طبقه رو به کاهش است. اما همواره ساختمان‌های یک طبقه ویلایی در شهر‌های بزرگ و به مقدار کمتر در شهرستان‌ها به اجرای نمای ساختمان یک طبقه نیاز دارند. نمای ساختمان یک طبقه اثر دو چندانی بر زیبایی ساختمان دارد و توجه افراد را جلب می‌کند. برای ساختن نمای خانه یک طبقه به طور معمول از متریال کلاسیک یا مدرن استفاده می‌کنند.

نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ از قدیمی‌ترین نما‌های ساختمان است اما همچنان پرطرفدار است و از آن استفاده می‌شود. از نمای ساختمان سنگی معمولاً برای ساختمان‌های چند طبقه و دوبلکس استفاده می‌شود.

نمای سنگی ساختمان یک طبقه، زیبایی خاصی به ساختمان می‌بخشد و در عین زیبایی، سادگی خاصی نیز دارد. در سال‌های گذشته به کمک طراحی نمای ساختمان سنگ، نما‌های زیبا و شیکی برای ساختمان‌های اداری و تجاری طراحی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید : نمای ساختمان اداری

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ به سبک مدرن

به طور معمول در طراحی نمای ساختمان یک طبقه، سعی می‌شود بیشتر از نمای سنگ استفاده شود تا ساختمان بتواند ارتباطش را با محیط اطراف حفظ کند.

همچنین نمای سنگ برای اجرای نمای ساختمان یک طبقه، زیبایی خاصی را به اثر می‌بخشد. همچنین توصیه می‌شود در طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن، از تزیینات اضافه پرهیز شود و سعی شود اجرای نما در عین سادگی انجام شود. برای نمای ساختمان در مناطق سرد، طراحی نمای ساختمان یک طبقه با سنگ، انتخاب مناسب‌تری است.

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن

امروزه استفاده از سنگ مصنوعی در نما‌های ساختمان بسیار مورد توجه معماران است. نمای ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن به دلیل زیبایی، تنوع زیاد و کیفیت بالا مورد توجه سازندگان و پیمانکاران قرار گرفته است. سنگ تراورتن به دلیل چسبندگی بالا به سایر مصنوعات سنگی، مقاومت بالا و صیقل‌پذیری فوق‌العاده و همین طور مقاومت در برابر باران‌های اسیدی، انتخاب خوبی برای نمای ساختمان یک طبقه است.

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن بهترین نمای خارجی و حتی نمای داخلی ساختمان محسوب می‌شود. سنگ تراورتن از جمله سنگ‌های سبک محسوب می‌شود که به راحتی به هر سطحی می‌چسبد. در نمای رومی نیز از این سنگ برای نما استفاده می‌شود. فقط باید یه این امر توجه کنید در زمانی که از سنگ برای نمای ساختمان استفاده می‌کنید به سراغ سنگ نماهایی بروید که در برابر گرما و سرما و رطوبت و اشعه‌های نور خورشید مقاوم‌تر هستند.

سنگ‌های گرانیت و تراورتن و سنداستون اغلب در طراحی نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا این سنگ‌ها دارای مقاومت بالا و قیمت ارزان‌تری بوده و از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در نمای ساختمان یک طبقه با سنگ، می‌توان از یک نوع سنگ و یا چند نوع سنگ استفاده کرد که در صورت استفاده از چند نوع سنگ باید به هماهنگی بین سنگ‌ها توجه داشته باشید تا بتوانید نمایی شیک و زیبا را برای ساختمان خود خلق کنید.

نمای ساختمان ویلایی یک طبقه با سنگ

نمای ساختمانی ویلایی که در عین لوکس بودن، ساده و زیبا باشد، همواره مورد توجه مردم است. برای اجرای نمای ساختمان ویلایی، از نمای کلاسیک و مدرن می‌توان استفاده کرد. استفاده از متریال‌هایی مانند سنگ تراورتن، سیمان سفید، چوب و سنگ آنتیک به زیبایی نمای ساختمان ویلایی می‌افزاید.

برای اجرای نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ، باید به طراحی داخلی ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، هزینه مواد اولیه و سلیقه کارفرما توجه نمود. استفاده از نمای کلاسیک یا مدرن به نظر شخصی فرد برمی‌گردد. با انواع سنگ نمای ساختمان، می‌توانید نمای ساده یا پیچیده را روی نمای بیرونی ساختمان خود کار کنید.

۱۲ مدل نمای ساختمان یک طبقه با سنگ

در ادامه ۱۲ مدل از انواع نمای ساختمان از جنس سنگ را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید انتخاب مناسبی برای ساختمان یک طبقه یا ویلای خود داشته باشید.

۱

انواع نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۲

انواع نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
   
۳

آشنایی با نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۴

آشنایی با انواع نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
   
۵

آشنایی با نمونه نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۶

آشنایی با نمونه نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
   
۷

نمونه نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۸

نمونه نمای ساختمان یک طبقه سنگی
   
۹

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۱۰

نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
   
۱۱

انواع نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
۱۲

انواع نمای ساختمان یک طبقه با سنگ
   

پیشنهاد می کنیم مقاله طراحی نمای ساختمان را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display