تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

20 طرح نمای ساختمان اداری کوچک

20 طرح نمای ساختمان اداری کوچک
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در ساخت و ساز و یا بازسازی سازه‌های اداری، نمای ساختمان است.نکته ای که در وهله اول برای سازندگان، سپس خریداران ساختمان های اداری و سپس کارمندان شاغل در آن ساختمانها مهم است نمای محل کار است. و به قول معروف چشم مشتریان به دفتر اداری شما است تا ببینند شما در چه سطحی هستید. در طی سال‌های گذشته اجرای نمای ساختمان اداری کوچک رو به رشد بوده است. همچنین در طراحی آن‌ها از مدل‌ها و سبک‌های گوناگونی استفاده می‌شود. یکی از این موارد نمای ساختمان اداری مدرن می‌باشد که مورد استقبال کارفرمایان و پیمانکاران قرار گرفته است.


باید توجه کنید که نمای ساختمان اداری کوچک می‌تواند یک نماد و مشخصه از کسب و کار شما باشد که مشتریان شما به آن توجه ویژه‌ای خواهند داشت. به همین دلیل طراحان نمای ساختمان با دقت بیشتری این کار را برای ساختمان‌های اداری انجام می‌دهند. بخشی از حرفه‌ای دیده شدن شما مربوط به نمای ساختمان شرکت شماست، به همین دلیل اکثر مدیران کسب و کار سعی می‌کنند از نمای ساختمان مدرن و شیک استفاده کنند. در ادامه بیشتر با این نوع از نمای ساختمان آشنا خواهیم شد.

نمای بیرونی ساختمان اداری مدرن

بیشتر بخوانید : نمای ساختمانی ویلای

بررسی چند نکته درباره نمای ساختمان اداری کوچک

سازه‌های اداری معمولاً جهت شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی ساخته می‌شوند به همین دلیل نسبت به سایر سازه‌ها (ساختمان‌های عمومی و مسکونی و...) می‌بایست دارای امکانات بیشتری باشد. همچنین این سبک از سازه‌ها دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که می‌بایست در طراحی نمای ساختمان اداری کوچک و هنگام خرید مصالح ساختمانی این ویژگی‌ها را باید در نظر گرفت. به طور مثال این ساختمان‌ها دارای تردد و شلوغی زیادی هستند به همین جهت باید راهرو‌ها و راه‌پله‌های با عرض مناسب داشته باشند. همچنین باید از پنجره‌های مناسبی در سازه استفاده کرد به همین دلیل وجود پنجره در نمای ساختمان اثر زیادی دارد. در ادامه به بررسی سایر نکات مهم در طراحی نمای ساختمان اداری می‌پردازیم:

  • نکته اول در خصوص طراحی ساختمان اداری کوچک، داشتن تهویه مناسب در ساختمان می‌باشد زیرا رفت و آمد افراد در این ساختمان‌ها بسیار زیاد است. یکی از راه‌های تهویه مناسب، استفاده و بکارگیری تعداد زیادی پنجره می‌باشد.

  • نکته دوم در خصوص طراحی نمای سازه‌های اداری که باید به آن اشاره کرد، مصالح و موادی است که در ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت بهتر است از آجر، شیشه و چوب برای ساخت این نوع نما‌ها استفاده گردد.

  • به طور معمول در طراحی نمای ساختمان اداری یک طبقه از روش تلفیقی استفاده می‌شود. به همین دلیل در طراحی و اجرای این نوع نما از ترکیب سبک مدرن و سنتی استفاده می‌کنند. به طور مثال از تلفیق کامپوزیت و شیشه، سنگ و شیشه و یا آجر و شیشه استفاده می‌کنند.

  • المان‌های استفاده شده در نمای اداری می‌بایست پیوستگی لازم را داشته باشند و با یکدیگر هماهنگ باشند تا بتوانند این پیوستگی را به کل سازه القا کنند.

  • طراحی این نوع نما می‌بایست شیک و ساده باشد و از استفاده بیش از حد از المان‌ها و تجهیزات اضافی خودداری نمود تا مخاطب در نگاه اول تشخیص دهد که این یک ساختمان اداری می‌باشد.

بکارگیری پنجره‌های بزرگ در طراحی نمای ساختمان اداری کوچک


در بخش قبلی نیز به استفاده از شیشه و پنجره‌ها در نمای ساختمان اداری اشاره کردیم، این کار باعث می‌شود که نور بیشتری به ساختمان وارد شود که هم از اتلاف انرژی برق برای روشن کردن فضا جلوگیری می‌کند، هم با توجه به فواید تابیدن نور خورشید، باعث بهبود عملکرد کارکنان می‌شود. زیرا کار کردن در محیط‌های بسته در بلند مدت می‌تواند بسیار کسل‌کننده و حوصله سربر باشد.

نمای ساختمان اداری کوچک

به همین دلیل در سال‌های اخیر اغلب طراحان از پنجره‌های بزرگ در طراحی خود استفاده می‌کنند تا جایی که در بعضی مواقع این پنجره‌های بزرگ مانند دیواری شیشه‌ای به چشم می‌آیند. همچنین اگر از پنجره‌های با کیفیت استفاده شود، می‌توانید عایقی مناسب در برابر آلودگی‌های صوتی داشته باشید.

استفاده از یک نماد یا مفهوم خاص در نمای ساختمان اداری مدرن

بهتر است که یک ساختمان اداری با طراحی مدرن نسبت به سایر ساختمان‌ها متمایز باشد، به همین دلیل می‌توانید از یک نماد یا المان خاص در طراحی نمای آن استفاده کنید. این نماد بهتر است یک مفهوم خاص را در خود جای داده باشد و همزمان با نمای کلی ساختمان، هارمونی لازم را داشته باشد. به همین دلیل طراحی نمای ساختمان اداری مدرن باید با استفاده از خلاقیت طراح و بر اساس مدل کسب و کار انجام شود.


طراحی نمای ساختمان اداری یک طبقه نیاز به مهارت و هنر طراحان حرفه‌ای دارد تا با بکارگیری رنگ مناسب، المان خاص و تلفیق متریال، ساختمان اداری شما را متمایز کنند. به یاد داشته باشید که نمای ساختمان اداری مدرن شما، نشان‌دهنده هویت برند شما می‌باشد. به همین دلیل باید آن را با دقت فراوان طراحی و اجرا کرد.

 نمای ساختمان اداری کوچک

برای اینکه با طراحی نمای ساختمان اداری کوچک بیشتر آشنا شوید، در زیر تعدادی از طرح‌های زیبا و شیک در این زمینه را برای شما آماده کرده‌ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله نمای ساختمانی را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display