تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

۲۰ مدل نمای ساختمان ویلایی کوچک

۲۰ مدل نمای ساختمان ویلایی کوچک
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

اولین موردی که همیشه با آن روبرور هستید یا بخش بزرگی از تصمیم شما را برای خرید خانه یا تصمیم به عدم خرید آن مشخص می‌کند نما است. معماران و طراحان با بهره‌گیری از نکات طراحی زیبا و منحصر به فرد سعی می‌کنند که ساختمان‌های ویلایی با نمای منحصر به فرد بسازند. از آنجاییکه طراحی نمای خارجی ساختمان از بخش‌های مهم در پروسه‌ی ساخت و ساز است، معماران و مهندسین ساختمان باید در این زمینه توجه لازم را داشته باشند. حتی اگر طراحی نمای داخلی ساختمان به خوبی و با رعایت اصول لازم انجام شده باشد، در صورت طراحی ضعیف نمای خارجی یا همان نمای بیرونی، ساختمان زیبایی و ظرأفت لازم را نخواهد داشت.

انواع نمای ساختمان ویلایی کوچک

نمای ساختمان ویلایی می‌تواند، آجری، سنگی، کامپوزیت یا... باشد. هر کدام از این نما‌های ساختمان ویلایی ویژگی‌هایی دارند که در این بخش به بررسی این نما‌های ساختمان ویلایی می‌پردازیم.

✔️نمای ساختمان ویلایی آجری: نمای آجری از نما‌های پرکاربرد در ساختمان‌سازی است. نمای آجری هزینه‌ی مناسبی دارد و به همین دلیل برای ساخت و ساز نمای ساختمان ویلایی بیشتر استفاده می‌شود. از ویژگی‌های نمای ساختمان ویلایی آجری می‌توان به عایق حرارتی بودن، مقاومت بالا و هزینه‌ی پایین ساخت و ساز اشاره کرد. اگر می‌خواهید ساختمان ویلایی را به سبک کلاسیک بسازید، به شما استفاده از سبک نمای آجری را پیشنهاد می‌کنیم.

✔️نمای ساختمان ویلایی سنگی: نمای ساختمان ویلایی سنگی بیشتر برای سبک مدرن مناسب است. پس اگر سبک ساختمان ویلایی مدرن را می‌پسندید، می‌توانید این نوع نمای ساختمان را انتخاب کنید. از سنگ‌هایی مانند سنگ تراورتن و آذرین برای طراحی نمای ساختمان ویلایی استفاده می‌شود. نمای ساختمان ویلایی سنگی نسبت به انواع دیگر نمای ساختمان دارای هزینه‌ی بیشتری نیز می‌باشد و در برابر آب و هوای مختلف نیز مقاوم است.

✔️نمای ساختمان ویلایی کلاسیک: از سبک‌های متداول و پرطرفدار برای طراحی نمای ساختمان‌های ویلایی، نمای کلاسیک است. مصالحی مانند سنگ تراورتن برای طراحی نمای ساختمان ویلایی کلاسیک استفاده می‌شود.

✔️نمای ساختمان ویلایی چوبی: یکی دیگر از نما‌هایی که برای ویلا‌ها کاربرد دارد، نمای چوبی است. بسیاری از افرادی که به سبک سنتی علاقه دارند، سبک نمای چوبی را می‌پسندند.

✔️نمای ساختمان ویلایی ساخته شده از بتن: یکی دیگر از مصالحی که برای نمای ساختمان استفاده می‌شود، بتن یا سیمان است. استفاده از بتن به عنوان مصالح ساختمانی مورد توجه برخی از مهندسین و معماران قرار گرفته است. نمای ساختمان بتنی باعث کاهش هزینه‌های ساخت و ساز و کاهش وزن ساختمان می‌شود.

✔️نمای ساختمان ویلایی کامپوزیت: کامپوزیت از جنس آلومینیوم و پلی اتن است و برای ساخت نمای ساختمان ویلایی به صورت متداول مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

✔️نمای ساختمان ویلایی ترموود: ترموود یکی از مصالح ساختمانی است که مقاومت بسیار زیادی دارد. از این نوع چوب فراوری شده برای ساخت نمای ساختمان‌های ویلایی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید : روش اجرای محوطه سازی

نمای ساختمان ویلایی کوچک یک طبقه

ساختمان‌های ویلایی کوچک یک طبقه دارای متراژ کمتری هستند و برای جلوه دهی بیشتر به نمای ساختمان باید در زمینه‌ی طراحی نمای ساختمان استاندارد‌های لازم در نظر گرفته شود. نمای ساختمان ویلایی کوچک یک طبقه می‌تواند از آجر یا سنگ ساخته شود.

Villa building facade

هر کدام از مصالح ساختمانی به کار رفته برای ساخت نمای ساختمان در جلوه دهی نمای ساختمان تأثیر بسزایی دارند. به صورت متداول، در طراحی نمای ساختمان ویلایی کوچک یک طبقه از سبک مدرن استفاده می‌شود.

نمای ساختمان ویلایی کوچک ساده

طراحی نمای ساختمان ویلایی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر ویلا دارای نمایی زیبا و خیره‌کننده باشد، توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند و می‌تواند روی قیمت فروش ویلا نیز تأثیر بگذارد. پس اگر می‌خواهید نمای ساختمان ویلایی کوچک ساده را طراحی کنید، در انتخاب متریال مناسب و سبک طراحی دقت لازم را داشته باشید. نمای ساختمان ویلایی کوچک ساده می‌تواند با استفاده از بتن، آجر، سنگ یا چوب ساخته شده باشد. در این بخش تصاویر انواع نمای ساختمان ویلایی کوچک ساده آورده شده است. انتخاب هر نوع مدل ساختمان به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. اگر نمای کلاسیک را می‌پسندید، می‌توانید از سنگ برای طراحی نمای خارجی ساختمان ویلایی استفاده کنید. اگر هم سبک ستنی را می‌پسندید، طراحی نمای ساختمان با چوب گزینه‌ی مناسبی است. برخی از افراد نیز برای ساخت نمای ساختمان ویلایی از بتن استفاده می‌کنند. نمای بتنی با اینکه باعث زیبایی نمای ساختمان نمی‌شود، ولی هزینه‌های ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.
نمای ساختمان ویلایی آجری

Brick villa building facadeنمای ساختمان ویلایی چوبی

Wooden villa facadeنمای ساختمان ویلایی ساخته شده از بتن

villa facade made of concreteنمای ساختمان ویلایی کلاسیک

Classic villa building facadeنمای ویلا مدرن

Modern Villa Viewنمای ساختمان ویلایی کوچک یک طبقه

Small villa facadeنمای ساختمان ویلایی کوچک ساده

Simple small villa building facadeنمای ساختمان ویلایی

Villa building facadeنمای ساختمان مدرن

Modern building viewنمای ساختمان کوچک

Small building facadeنمای ویلا

Villa Viewنمای ویلا کوچک

Small Villa Viewنمای ویلای یک طبقه

One floor villa facadeنمای ساختمان

Building facadesنمای آجری

Brick Viewنمای چوبی

Wooden viewنمای ساختمان ویلایی مدرن

Modern Villas Buildingنمای ساختمان ویلایی زیبا

Beautiful villa building facadeنمای ساختمان ویلایی مدرن

Modern villa viewنمای ویلا به سبک کلاسیک

Classic style villa view

پیشنهاد می کنیم مقاله روش اجرای محوطه چمن مصنوعی را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display