تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

۷ ایده جذاب محوطه‌سازی با چمن مصنوعی

۷ ایده جذاب محوطه‌سازی با چمن مصنوعی
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

محوطه سازی با چمن مصنوعی در چند سال گذشته بیش از پیش محبوب شده است، بیشتر به این دلیل که نگهداری آن در شرایط خوب تا حدی راحت‌تر از چمن واقعی است. علاوه بر این یک روش نسبتاً مقرون به صرفه برای تبدیل ایوان یا حیاط خلوت شما از یک منظره معمولی به یک اثر هنری جذاب است.

اگر به دنبال بهبود جذابیت زیبایی حیاط خود با چند ایده تازه برای محوطه‌سازی با چمن مصنوعی هستید، به جای درستی آمده‌اید. برای بررسی برخی از طرح‌هایی که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم لحظه‌ای وقت بگذارید. ما تضمین می‌کنیم که برخی از آن‌ها را جالب و ارزشمند خواهید یافت.

ایده‌های محوطه‌سازی با چمن مصنوعی

در اینجا چند ایده محبوب و آسان برای محوطه‌سازی وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید:

• قاب‌بندی با چمن مصنوعی

قاب‌بندی یک مفهوم عالی است زیرا زیبایی خانه شما را با تمیز و زیبا نگه داشتن کل محوطه اطراف آن برجسته می‌کند. حیاط جلویی شما جدای از زیبایی و تمیز به نظر رسیدن، به جای اینکه مکانی نیازمند رسیدگی و مراقبت مداوم باشد، به یک محدوده با کم‌ترین نیاز به تعمیر و نگهداری از خانه شما تبدیل می‌شود.

ایده جذاب محوطه‌سازی با چمن

یکی از بهترین نکته‌ها در مورد محوطه‌سازی با چمن مصنوعی این است که بیشتر حیوانات از آن اجتناب می‌کنند و به نظر می‌رسد از واقعی نبودن آن آگاه هستند. این بدان معنی است که دیگر گل و لای وجود ندارد، و مهمتر از آن - دیگر حیوانات مزاحم در محوطه حیاط وجود ندارند.

بیشتر بخوانید : اصول محوطه سازی

• ترکیب چمن مصنوعی با گیاهان واقعی

این واقعیت که شما از چمن مصنوعی استفاده می‌کنید به این معنی نیست که شما باید از آن به طور انحصاری در سراسر حیاط خود استفاده کنید. در عوض، می‌توانید آن را با گیاهان، گل‌ها، درختان واقعی یا هر چیزی که از نظر زیبایی‌شناسی جذاب می‌بینید ترکیب کنید. تا بتوانید ترکیب رنگارنگی از گیاهان واقعی را ارائه کنید که زیبایی حیاط شما را برجسته کند، ترکیب گیاهان طبیعی با چمن‌های مصنوعی ایده خوبی است.

 ترکیب چمن مصنوعی با گیاهان واقعی

• از چمن مصنوعی برای برجسته کردن استفاده کنید.

بسیاری از افراد اشتباه می‌کنند که تمام ایوان یا حیاط خود را با چمن مصنوعی می‌پوشانند و در نتیجه جایی برای تزئینات دیگر باقی نمی‌گذارند. مهم است که به خاطر داشته باشید که تنها در مورد پوشاندن حیاط خانه با تکه‌هایی از چمن‌های مصنوعی استفاده نمی‌شود. بلکه در مورد ایجاد یک مفهوم هماهنگ که از نظر زیبایی‌شناسی جذاب، نگهداری آسان و نسبتاً مقرون به صرفه باشد از محوطه‌سازی با چمن مصنوعی استفاده می‌شود.

استفاده از چمن برای برجسته سازی

موارد متعددی وجود دارد که در آن می‌توانید از چمن مصنوعی برای برجسته کردن فضای خالی استفاده کنید. به عنوان مثال، مسیر‌های پیاده روی استخر را می‌توان با چمن مصنوعی احاطه کرد تا محیطی سرسبز ایجاد کند که هرگز مجبور نخواهید شد آن را اصلاح کنید یا دوباره بکارید. یک آشپزخانه در فضای باز نیز می‌تواند فضای عالی برای گنجاندن مقداری چمن مصنوعی باشد. یک محوطه ناهارخوری در فضای باز اگر با چمن مصنوعی سنگ فرش شده باشد مطمئناً به طور قابل توجهی جذاب‌تر به نظر می‌رسد و تجربه آرامش بخشی را ارائه می‌دهد.

• بالکن خود را به یک باغچه کوچک تبدیل کنید.

بسیاری از مردم تمایلی به استفاده از چمن مصنوعی در بالکن یا پاسیو خود ندارند زیرا آن را با چمن واقعی و مشکلات ناشی از آن مرتبط می‌دانند. به عنوان مثال، برخی از مردم به دلیل ترس از مواجهه با حشرات، مورچه‌ها، گل و لای و غیره تمایلی به محوطه‌سازی با چمن مصنوعی ندارند. باید بدانید که حشرات به هیچ عنوان جذب علف یا گیاهان مصنوعی نمی‌شوند.

تبدیل بالکن به باغچه کوچک

• طرح‌های غیر خطی و عجیب

نکته شگفت‌انگیز دیگر در مورد چمن مصنوعی این است که می‌توان از آن برای طرح‌ها و اشکال غیرخطی و نامتقارن استفاده کرد تا منظره‌ای تا حدودی معاصر در پاسیو، راهرو یا حیاط جلویی شما ایجاد کند. برخلاف گیاهان واقعی، مجبور نیستید ساعت‌ها از وقت آزاد خود را برای زیباسازی ایوان خود تنظیم کنید تا به اصلاح گیاهان برسید. صرف نظر از شرایط مختلف، می‌توانید ظاهر خانه خود را حفظ کنید.

ایده برای محوطه‌سازی با چمن

• ساخت تخته شطرنج با ترکیب با سنگ طبیعی

اینکه آیا شما طرفدار شطرنج هستید یا نه یک چیز است، اما نمی‌توانید این واقعیت را انکار کنید که یک مورد فوق‌العاده زیبا در محوطه‌سازی با چمن مصنوعی، ساختن صفحه شطرنج است. نکته مهم در مورد این ایده طراحی خاص آن است که تنظیم آن را واقعاً آسان می‌کند. نیازی به نگرانی در مورد بسیاری از جنبه‌های طراحی وجود ندارد زیرا شما فقط به 32 تکه چمن و 32 کاشی سنگی نیاز دارید. آن‌ها را روی زمین بگذارید. بسیار عالی! شما یک زمین بزرگ جذاب دارید که می‌توانید به دوستان خود نشان دهید.

ساخت تخته شطرنج با ترکیب با سنگ طبیعی

• از ترکیب آن با چمن طبیعی خودداری کنید.


اگرچه این به خودی خود یک ایده طراحی نیست، اما قطعاً چیزی است که باید همیشه در ذهن خود نگه دارید. حتی اگر ترکیب چمن مصنوعی با چمن طبیعی یک گناه کبیره نیست و در واقع در برخی از نقاط جهان بسیار رایج است، ما توصیه می‌کنیم از آن اجتناب کنید. می‌توان این کار را انجام داد و برخی از طراحان توانسته‌اند آن را کاملاً عالی انجام دهند.

عدم ترکیب چمن مصنوعی و طبیعی

اما میزان کلی مشکلات و دردسر‌های غیر ضروری برای صاحب خانه‌ها کمی بیش از حد است. چمن مصنوعی باید مشکلات ناشی از چمن طبیعی را کاهش دهد، بنابراین معمولاً ایده خوبی است که از ترکیب آن‌ها با هم خودداری کنید.

مزایا و معایب محوطه‌سازی با چمن مصنوعی

اکنون که برخی از ایده‌های طراحی را با هم بررسی کردیم، زمان آن رسیده است که ببینیم آیا در وهله اول محوطه‌سازی با چمن مصنوعی ارزش نصب و طراحی را دارد یا خیر.

مزایا

یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی نیاز به نگهداری کم است. به عبارت دیگر، لازم نیست نگران کوتاه کردن، آبیاری و صرف ساعت‌ها برای از بین بردن علف‌های هرز باشید. نصب به خودی خود یک کار یکباره است و هنگامی که چمن خود را راه‌اندازی کردید، دیگر نیازی به نگرانی در مورد آن نخواهید بود.

مزیت دیگری که برای بسیاری از افراد آشکار نیست میزان پولی است که در دراز مدت پس انداز می‌کنید. از آنجایی که مجبور نیستید هزینه برای آبیاری خرج کنید، قبوض آب و برق شما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، از آنجایی که شما مجبور نیستید آن را کوتاه کنید، علف‌های هرز را بکشید، و به طور کلی برای نگهداری وقت صرف کنید، در درازمدت در هزینه (و زمان) صرفه‌جویی خواهید کرد.

چمن مصنوعی باعث ایجاد لکه‌های عجیب و غریب ناشی از حیوانات خانگی، کودکان نمی‌شود. علاوه بر این، تمیز کردن یک حیاط کثیف همیشه آسان‌تر است اگر با چمن مصنوعی سنگ‌فرش شده باشد.

معایب

محوطه‌سازی با چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی تا حدودی مشکل ساز است زیرا نایلون (یا پلیمر) تمایل به گرم شدن در زیر نور خورشید دارد. این چیزی نیست که پنجه‌های حیوان خانگی شما از آن استقبال کنند. بنابراین راه حل این مشکل نصب چمن مصنوعی در مکانی سایه دار است. اگر هیچ حیوان خانگی یا بچه‌ای ندارید، این مورد را می‌توانید نادیده بگیرید.

پیشنهاد می کنیم مقاله انواع نمای ساختمانی را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display