تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

بررسی ۹ نمای ساختمان

بررسی ۹ نمای ساختمان
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از مراحل مهم ساخت و ساز برای بسیاری از مهندسین و معماران، طراحی نمای خارجی ساختمان است. همانطور که می‌دانید نمای ساختمان، اولین چیزی است توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. بنابراین، نمای ساختمان هر چقدر طراحی زیبا و منحصر به فردتری داشته باشید، بیشتر مورد توجه مشتری و خریدار ساختمان قرار می‌گیرد. به همین منظور، مهندسین و معماران در تلاش هستند تا پروسه‌ی ساخت نمای ساختمان را با حساسیت و دقت زیاد پیش ببرند.

نمای ساختمان چهار طبقه

یکی دیگر از دلایل توجه به ساخت نمای ساختمان زیبا، کمک به زیباسازی فضای شهری است. در این مقاله قصد داریم انواع ایده‌های مختلف درباره‌ی طراحی نمای ساختمان چهار طبقه را در اختیارتان قرار دهیم.

نمای ساختمان

برای طراحی نمای ساختمان چهار طبقه از مصالح مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، سنگ، آجر، سرامیک، کامپوزیت از مصالح مورد استفاده برای ساخت نمای ساختمان چهار طبقه هستند. استفاده از هر کدام از مصالح ساختمانی باعث زیبایی نمای ساختمان می‌شود و انتخاب اینکه از کدام مصالح استفاده کنید به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد.

بیشتر بخوانید : انواع نمای ساختمان

نمای ساختمان چهار طبقه کلاسیک

امروزه، ساخت نمای ساختمان به صورت کلاسیک کمتر صورت می‌گیرد. با این حال، سبک نمای ساختمان چهار طبقه کلاسیک هنوز طرفداران خودش را دارد. به منظور ساخت نمای ساختمان چهار طبقه کلاسیک به مصالح ساختمانی گران قیمت نیاز است. همچنین، پروسه‌ی ساخت و طراحی نمای ساختمان چهار طبقه کلاسیک پیچیده‌تر است. به منظور ساخت نمای ساختمان چهار طبقه کلاسیک از سنگ‌هایی مانند مرمر، گرانیت، تراورتن استفاده می‌شود. ساختمان‌هایی که دارای نمای کلاسیک هستند، ساختمان‌هایی شیک، گران قیمت و با جلوه دهی زیاد هستند.

معماران و طراحان در تلاش هستند با ترکیب ایده‌های مختلف و استفاده از مدل‌های نما‌های موجود، نما‌های ساختمان‌ها را با سبکی زیبا و متنوع بسازند. نمای کلاسیک، جزء نما‌هایی است که هیچوقت قدیمی نمی‌شود و از زیبایی آن کاسته نخواهد شد. خانه‌هایی که با سبک کلاسیک ساخته شده‌اند، دارای ابهت و جلوه دهی بیشتری هستند.

نمای ساختمان چهار طبقه رومی

نمای ساختمان چهار طبقه رومی جزء نما‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. به منظور ساخت بسیاری از نما‌های کلاسیک از نمای ساختمان رومی الهام گرفته شده است. نمای ساختمان چهار طبقه رومی با استفاده از سنگ‌های تراورتن ساخته می‌شود و به همین دلیل طراحی خاص و زیبایی دارد. ساختمان‌های چهار طبقه‌ای که با این سبک ساخته شده‌اند، نسبت به ساختمان‌های دیگر دارای ابهت و جلوه‌دهی بیشتری هستند.

نمونه نما ساختمان چهار طبقه

به منظور طراحی نمای ساختمان چهار طبقه از سبک‌های مختلف مانند سبک کلاسیک و رومی و… استفاده می‌شود. انتخاب سبک طراحی به سلیقه و بودجه خودتان بستگی دارد. در این بخش تصاویر و توضیحاتی کاربردی از انواع نمای ساختمان چهار طبقه را برای شما فراهم کرده‌ایم.

نمای ساختمان چهار طبقه آجری

نمای ساختمان چهار طبقه آجری باعث ایجاد فضایی زیبا می‌شود و نقش زیادی در ایجاد عایق حرارتی در ساختمان نیز دارد. به منظور ساخت نمای ساختمان آجری از آجر‌های مستحکم و مقاوم استفاده می‌شود و به همین دلیل ساختمان‌های دارای نمای آجری مقاومت زیادی دارند. مقاومت و طول عمر بالا، عایق صوتی و حرارتی، کاهش میزان هدر رفتن انرژی از مزایای نمای ساختمان چهار طبقه آجری است.

Four-story brick building facade

نمای ساختمان چهار طبقه سنگی

نمای ساختمان چهار طبقه سنگی از سبک‌های پرطرفدار در ساختمان‌سازی است. به منظور ساخت نما از سنگ‌هایی مانند تراورتن استفاده می‌شود که دارای تنوع طرح و رنگ می‌باشند. نمای بسیاری از خانه‌های دارای سبک کلاسیک با استفاده از سنگ تراورتن ساخته شده‌اند.

Four-story Stone building facade

نمای ساختمان شیشه‌ای

امروزه برای ساخت نمای ساختمان‌های مدرن، از شیشه نیز استفاده می‌شود. انتخاب شیشه‌های ضدعایق صوتی و حرارتی و مقاوم برای ساخت نمای ساختمان شیشه‌ای اهمیت زیادی دارد.

Glass building view

نمای ساختمان چهار طبقه ترموود

نمای ساختمان چهار طبقه ترموود از چوب ترموود مقاوم ساخته شده که در برابر حرارت، پوسیدگی و شرایط بد آب و هوایی دارای مقاومت‌پذیری زیادی می‌باشد. این چوب فرآوری شده و با متریال های دیگر ترکیب شده و برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Four-story thermoud building facade

نمای ساختمان سرامیکی

نما‌های ساخته شده از سرامیک دارای تنوع رنگ و طرح هستند، مقاومت‌پذیری و استحکام زیادی نیز دارند. ساختمان‌هایی که نمای آن‌ها با سرامیک ساخته شده است، در برابر صوت، رطوبت و حریق عایق هستند.

Ceramic building facade

پیشنهاد می کنیم مقاله بتن ریزی ستون را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display