تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

همه چیز در مورد انواع پیچ گوشتی و کاربرد هر یک

همه چیز در مورد انواع پیچ گوشتی و کاربرد هر یک
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پیچ گوشتی از ابزار‌های ضروری است که باید همیشه در جعبه ابزار تان داشته باشید. حتماً برای باز و بسته کردن پیچ‌ها در وسایل مختلف به پیچ گوشتی نیاز پیدا خواهید کرد. پیچ گوشتی‌ها در سایز‌ها و انواع مختلف تولید شده و در بازار موجود می‌باشند. هر کدام از انواع پیچ گوشتی کاربرد و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. در این مقاله، شما را انواع پیچ گوشتی آشنا خواهیم کرد.«خرید مصالح ساختمانی»

انواع پیچ گوشتی

پیچ گوشتی‌ها در انواع مختلف تولید می‌شود. هر کدام از انواع پیچ گوشتی دارای کاربرد منحصر به فردی نیز می‌باشد. با استفاده از هر مدل پیچ گوشتی می‌توانید پیچ‌های مختلف را باز و بسته کنید. این پیچ گوشتی‌ها که در این بخش درباره‌ی آن‌ها توضیح می‌دهیم در سایز‌های مختلف تولید می‌شوند. برای باز و بسته کردن هر کدام از پیچ‌ها به پیچ گوشتی مخصوص نیاز دارید. بهترین مدل پیچ گوشتی، پیچ گوشتی شارژی یا برقی است. از ویژگی‌های پیچ گوشتی برقی می‌توان به حمل آسان، سرعت عمل بیشتر این نوع پیچ گوشتی‌ها اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : هوشمند سازی ساختمان

پیچ گوشتی دو سو یا پیچ گوشتی تخت

پیچ گوشتی دوسو یکی از انواع پیچ گوشتی است که به صورت متداول مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیچ گوشتی‌های دو سو دارای دسته‌ای قطور و میله‌ای کوتاه هستند. پیچ گوشتی دو سو دارای نوکی به شکل خط صاف می‌باشد که درون پیچ قرار می‌گیرد و می‌توانید پیچ را با آن باز و بسته کنید.

پیچ گوشتی چهارسو


یکی دیگر از رایج‌ترین انواع پیچ گوشتی، پیچ گوشتی چهارسو می‌باشد. پیچ گوشتی چهارسو با توجه به نحوه‌ی طراحی دارای انواع مختلفی می‌باشد. به عنوان مثال، پیچ گوشتی فیلیپس به شکلی طراحی شده است که باعث می‌شود هنگام وارد شدن فشار بیش از حد، به نوک پیچ گوشتی آسیبی وارد نشود.

پیچ گوشتی چهارسو

پیچ گوشتی ستاره‌ای یا ترکس

پیچ گوشتی ستاره‌ای، از انواع دیگر پیچ گوشتی است که دارای سری ستاره‌ای شکل می‌باشد. پیچ گوشتی ستاره‌ای، دارای شش گوش است و بیشتر در کار‌های مکانیکی از این نوع پیچ گوشتی استفاده می‌شود.

پیچ گوشتی سه سو

پیچ گوشتی سه سو برای باز و بسته کردن پیچ‌ها در لوازم خانگی مانند سشوار استفاده می‌شود.

پیچ گوشتی آلن

پیچ گوشتی آلن نیز از معروف‌ترین ابزار‌های مورد استفاده برای باز و بسته کردن پیچ‌های شش گوش است. شما می‌توانید پیچ‌های شش گوشه را با استفاده از پیچ گوشتی آلن به راحتی باز و بسته کنید.

پیچ گوشتی مربع

پیچ گوشتی مربع، ابزاری کاربردی برای باز و بسته کردن پیچ‌هایی می‌باشد که انتهای آن‌ها به شکل مربع است.

پیچ گوشتی سه پر

پیچ گوشتی سه پر یکی دیگر از انواع پیچ گوشتی است که به منظور باز و بسته کردن پیچ‌ها در وسایلی مانند دوربین، موبایل، تلفن و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیچ گوشتی سه پر، با پیچ گوشتی سه سو تفاوت‌هایی دارد و نباید این دو نوع پیچ گوشتی را با یکدیگر اشتباه گرفت.

پیچ گوشتی ترکمتر

پیچ گوشتی ترکمتر مانند پیچ گوشتی ستاره‌ای است. پیچ گوشتی ترکمتر به منظور محکم کردن پیچ‌های مختلف استفاده می‌شود. استفاده از این نوع پیچ گوشتی حین انجام کار باعث آسیب رساندن به پیچ‌ها نمی‌شود.

پیچ گوشتی آهنربایی

پیچ گوشتی آهنربایی دارای خاصیت مغناطیسی یا آهنربایی است. پیچ گوشتی آهنربایی می‌تواند پیچ‌ها را روی خود نگه‌داشته و مانع از افتادن پیچ‌ها شود. پیچ گوشتی‌های آهنربایی در ابعاد بزرگ ساخته می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها برای باز و بسته کردن پیچ‌های بزرگ هم استفاده کنید.

پیچ گوشتی برقی

یکی از ابزار‌های کاربردی، پیچ گوشتی برقی است. با استفاده از این نوع پیچ گوشتی می‌توانید پیچ‌های مختلف را باز و بسته کنید، سطوح مختلف مانند چوب و فلز را سوراخ کنید. از مزایای پیچ گوشتی برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل حمل بودن: پیچ گوشتی برقی ابزاری است که حمل آن راحت است. پیچ گوشتی برقی وسیله‌ای جمع و جور است و می‌توانید از آن برای باز و بسته کردن پیچ‌های مختلف استفاده کنید.

  • موجود در سایز‌های کوچک: پیچ گوشتی برقی در سایز‌های کوچک تولید و در بازار موجود می‌باشد. این پیچ گوشتی را می‌توانید به راحتی در جعبه ابزار خود نگه داری کنید، چون پیچ گوشتی برقی سایز کوچکی دارد و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.

  • سرعت عمل: یکی از مهمترین ویژگی‌های پیچ گوشتی برقی، صرفه‌جویی در زمان است. شما با استفاده از پیچ گوشتی برقی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان پیچ‌های مختلف را باز و بسته کنید. سرعت عمل پیچ گوشتی برقی با پیچ گوشتی دستی قابل مقایسه نیست.

پیشنهاد می کنیم مقاله مزایا و معایب شیشه هوشمند را مطالعه کنید.

 

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display