تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

چگونه خانه کوچک خود را به بهترین شکل دکوراسیون کنیم؟

چگونه خانه کوچک خود را به بهترین شکل دکوراسیون کنیم؟
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آشنایی با نحوه‌ی دکوراسیون منزل می‌تواند به شما کمک کند که زیبایی منزل‌تان را به حداکثر برسانید. اگر نمی‌دانید که برای دکوراسیون منزل‌تان باید چه‌کاری انجام دهید، نگران نباشید! در این مقاله، اطلاعاتی درباره‌ی دکوراسیون منزل در اختیارتان قرار می‌دهیم.

دکوراسیون منزل کوچک سنتی

اگر خواهان سبک سنتی هستید و قصد دارید که سبک دکوراسیون منزل‌تان نیز سبکی سنتی داشته باشد، در این بخش جزئیاتی درباره نحوه‌ی دکوراسیون منزل کوچک سنتی ارائه می‌دهیم.

بیشتر بخوانید : بلوک هبلکس

به منظور دکوراسیون منزل کوچک می‌توانید از فرش‌های دست‌بافت با طرح‌های سنتی و رنگ‌های گرم استفاده کنید. همچنین، برای اینکه منزل‌تان سبکی سنتی داشته باشد، بهتر است مبلمان را از دکوراسیون منزل حذف کنید. یکی دیگر از نکات مهم هنگام دکوراسیون منزل کوچک سنتی، استفاده از وسایل قدیمی و سنتی در دکوراسیون منزل است. شما می‌توانید از دکوریجات سنتی و عتیقه برای جلوه دهی بیشتر به دکوراسیون منزل‌تان استفاده کنید.

برای زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون می‌توانید رومیزی‌های ترمه را روی میز یا پشتی استفاده کنید. نصب شلف‌های دیواری چوبی روی دیوار نیز انتخاب خوبی برای داشتن دکوراسیون زیبا می‌باشد. یکی دیگر از لوازمی که می‌توانید برای سنتی جلوه دادن محیط منزل استفاده کنید، آینه و شمعدان است. شما می‌توانید از آینه و شمعدان‌های سنتی برای القاء سبک سنتی در محیط استفاده کنید.

دکوراسیون منزل کوچک سنتی

از آنجاییکه سبک دکوراسیون منزل‌تان سنتی است، از خرید پرده‌های سلطنتی اِجتناب کرده و پرده‌هایی با طرح‌های ساده خریداری کنید. استفاده از ظروف سرامیکی خوش نقش و‌نگار و چینی‌های گلدار و رنگی می‌تواند برای سبک سنتی انتخاب مناسبی باشد.

دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل

برخی‌از افراد ممکن است که علاقه‌ای به مبل نداشته باشد و برای دکوراسیون منزل از مبل استفاده نکنند، یا اگر سبک دکوراسیون سنتی را انتخاب کرده‌اید، بهتر است از مبل برای دکوراسیون استفاده نکنید. شما می‌توانید به جای مبل از پشتی‌هایی با طرح‌های ساده و سنتی استفاده کنید و روی پشتی‌ها نیز روپشتی ترمه قرار دهید. این کار باعث سنتی‌تر شدن دکوراسیون منزل‌تان می‌شود.

دکوراسیون منزل کوچک

اگر خانه‌ی کوچکی دارید و می‌خواهید با دکوراسیون جلوه‌ی بهتری به منزل‌تان بدهید، بهتر است که این کار‌ها را انجام دهید. ‌

✔️استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه

اگر منزل کوچکی دارید و می‌خواهید منزل‌تان بزرگتر به نظر برسد به شما استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه را پیشنهاد می‌کنیم. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون خانه باعث بزرگتر جلوه دادن محیط می‌شود. بنابراین، از رنگ‌های خنثی برای کاغذ دیواری استفاده کنید.

✔️استفاده از وسایل چند منظوره

برای دکوراسیون منزل کوچک می‌توانید از وسایل چند منظوره برای دکوراسیون استفاده کنید. این کار به بهینه‌سازی فضای منزل کمک زیادی می‌کند. به عنوان مثال، استفاده از مبلمان ، میز یا تخت‌های تاشو می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای بهینه‌سازی فضا‌های کوچک باشد.

✔️رنگ‌های روشن در مقابل رنگ‌های تیره

استفاده از رنگ‌های روشن برای رنگ دیوار پذیرایی باعث بزرگتر به نظر رسیدن منزل‌تان می‌شود. رنگ‌های تیره برای فضا‌های کوچک توصیه نمی‌شود، چون باعث کوچکتر به نظر رسیدن محیط می‌شوند. همچنین، در صورتی که اتاق کوچک و میزان نور طبیعی آن محدود باشد، رنگ‌های روشن بهترین انتخاب هستند. هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری و تخت نیز به هارمونی رنگ‌ها توجه کنید.

دکوراسیون منزل کوچک

شما باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ دیوار‌های اتاق، پرده و تخت هارمونی داشته باشد و باعث بزرگتر جلوه دادن فضا شود. خرید کمد دیواری با رنگ روشن و سفید، فضای اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد.

✔️استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه

یکی دیگر از کار‌هایی که می‌توانید برای بزرگتر جلوه دادن محیط منزل کوچک انجام دهید، استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون است. استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون با طرح‌های برجسته و سه بعدی بهترین گزینه برای جلوه دادن به محیط است. اگر سبک منزل‌تان سنتی است از کاغذ دیواری با طرح‌های سنتی استفاده کنید. هنگام انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون به هارمونی آن با رنگ دیوار و کاغذ دیواری قسمت‌های دیگر منزل توجه داشته باشید.

✔️تنظیم نور محیط

در صورتی‌که نور بیشتری در محیط منزل وجود داشته باشد، محیط بزرگتر دیده می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید از لوستر و آباژور برای تنظیم نور محیط و در نتیجه بزرگتر جلوه دادن فضا استفاده کنید.

✔️استفاده از آینه یا کاغذ دیواری طرح آینه

اگر از آینه در فضا‌های کوچک استفاده کنید، محیط بزرگتر دیده می‌شود. همچنین، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح آینه نیز استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله طرح پنجره ساختمان را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display