تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

ایده‌هایی برای محوطه‌سازی و تزئین باغچه با آجر

ایده‌هایی برای محوطه‌سازی و تزئین باغچه با آجر
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

اگر می‌خواهید پروسه‌ی محوطه‌سازی باغچه را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، بهتر است کمی صبر کیند و با تحقیق و بررسی بیشتر و طبق اصول اقدام به محوطه‌سازی باغچه کنید. امروزه، محوطه‌سازی باغچه با آجر رواج پیدا کرده است. آجر یکی از مصالح پر کاربرد است که برای ساخت و ساز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از آجر، باغچه منزل‌تان را تزئین کنید. در این مقاله، اطلاعاتی درباره محوطه‌سازی باغچه در اختیارتان قرار می‌دهیم.

خلاقیت برای محوطه‌سازی و تزیین باغچه با آجر و با کمترین هزینه

آجر چینی دور باغچه بهترین و کم هزینه‌ترین راه برای داشتن باغچه‌ای زیبا با طراحی منحصر به فرد است. از آنجاییکه آجر جزء مصالح ساختمانی مقاوم است و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است، استفاده از آن برای طراحی باغچه‌ها رواج پیدا کرده است. شما می‌توانید با استفاده از کمی خلاقیت، محوطه‌ی باغچه منزل‌تان را به زیباترین شکل ممکن دیزاین کنید.

بیشتر بخوانید : کاربرد انواع آچار

✔️ تزئین گلدان‌ها با آجر برای محوطه‌سازی باغچه

شما می‌توانید با قرار دادن آجر‌ها به شکل دایره‌ای بزرگتر از گلدان، باغچه منزل‌تان را به زیباترین شکل بیارایید. برای محوطه‌سازی باغچه با آجر می‌توانید گلدانی را در وسط باغچه قرار داده و دور گیاهان آجر چینی کنید. مابین آجرچینی و گلدان بزرگ نیز می‌توانید گلدان‌های کوچکتر را قرار داده و اطراف آن‌ها برای زیبایی بیشتر سنگ ریزه بریزید.

Garden landscaping

✔️ساخت باربیکیو آجری در باغچه

یکی از کار‌های دیگری که می‌توانید برای محوطه‌سازی باغچه با آجر انجام دهید، ساخت باربیکیو با آجر است. باربیکیو جزء المان‌های مهم برای محوطه‌سازی باغچه می‌باشد. استفاده از باربیکیو در محوطه‌ی باغچه برای دورهمی و جمع‌های خانوادگی بهترین گزینه است. شما می‌توانید با صرف کمترین هزینه اقدام به ساخت باربیکیو در محوطه باغچه کنید.

Build barbecue in the garden

✔️محوطه‌سازی با طراحی مسیر آجری

شما می‌توانید با استفاده از سنگفرش‌های آجری در باغچه محوطه‌ای زیبا برای باغچه ایجاد کنید. سنگفرش‌های آجری را بهتر است مانند شکل زیر در یک مسیر استفاده نکنید. مابین سنگفرش‌های آجری می‌توانید سنگ ریزه‌های تزئینی برای زیباسازی بیشتر باغچه قرار دهید.

Landscaping with brick design

✔️ساخت کف پوشی آجری زیبا با آجر‌های قدیمی

یکی از کار‌های دیگری که می‌توانید برای محوطه‌سازی باغچه با آجر انجام دهید، ساخت کف پوش آجری با آجر‌های قدیمی در محوطه است. در فضای سبز منزل‌تان می‌توانید محلی را برای استراحت اختصاص دهید و نیمکت و صندلی در قسمتی از فضا قرار دهید. در فضایی که نیمکت یا صندلی را گذاشته‌اید، می‌توانید کف پوش‌های آجری را قرار دهید.

Build pretty brick foam with old bricks

✔️پایه‌های آجری در فضای سبز و باغچه

در باغچه می‌توانید از پایه‌های آجری برای زیباسازی محوطه استفاده کنید. پایه‌های آجری می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای زیباسازی محوطه باغچه باشند. روی این پایه‌های آجری می‌توانید مجسمه‌های تزئینی برای زیباسازی بیشتر محوطه باغچه قرار دهید.

Brick foundations in garden space

✔️طراحی لبه باغچه با آجر

یکی از کار‌های دیگری که می‌توانید برای محوطه‌سازی باغچه انجام دهید، طراحی لبه باغچه با آجر در حالت مورب یا افقی است. شما می‌توانید در لبه‌های باغچه، از آجر‌های رنگی استفاده کرده و آن‌ها را در لبه باغچه به شکل مورب یا افقی بچینید. لبه‌های آجری به شکل مورب باعث زیبایی بیشتر باغچه می‌شوند

Garden Edge Design with Brick

استفاده از آبنما آجری

علاوه بر کاشت گل و گیاهان و درختان مختلف برای محوطه‌سازی باغچه، می‌توانید از آبنما برای زیباسازی بیشتر محوطه باغچه استفاده کنید. شما می‌توانید به وسیله‌ی آجر، آبنمای زیبایی در محوطه باغچه‌تان بسازید. آبنما براساس اصول فنگ شویی، نماد ثروت است. پس اگر می‌خواهید با رعایت اصول فنگ شویی ثروت بیشتری بدست‌آورید، استفاده از آبنما در قسمتی را باغچه منزل‌تان را فراموش نکنید.

کلام آخر درباره محوطه‌سازی باغچه

شما می‌توانید با استفاده از مصالحی مانند آجر، محوطه‌ای زیبا برای باغچه‌ی منزل‌تان بسازید. طراحی لبه باغچه با آجر، ساخت پایه‌های آجری در فضای سبز و باغچه، ساخت کف پوش آجری زیبا با آجر‌های قدیمی ساخت باربیکیو آجری در باغچه، تزئین گلدان‌ها با آجر برای ایجاد محوطه‌ای زیبا و خلاقانه برای ‎باغچه‎ ‎از کار‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آجر برای دیزاین محوطه باغچه انجام دهید. استفاده از هر کدام از المان‌های مختلف مانند باربیکیو، آبنما، حوضچه، گلدان‌های تزئینی و... در زیباسازی محوطه‌ی باغچه نقش زیادی دارد. شما می‌توانید برای محوطه‌سازی باغچه به صورت اصولی از افرادی کمک بگیرید که به اندازه‌ی کافی مهارت و تجربه در زمینه‌ی محوطه‌سازی باغچه را دارند.

پیشنهاد می کنیم مقاله کاربرد آجر تصفیه کننده را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display