تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

معرفی انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

معرفی انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان
 
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اکثر ساختمان‌های مسکونی و تجاری مدرن و جدید به منظور کاهش میزان مصرف انرژی با استفاده از تجهیزات هوشمند ساخته شده‌اند. امروزه از تجهیزات هوشمندسازی برای هوشمندسازی ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود که استفاده از آن مزایایی نیز دارد. از مزایای تجهیزات هوشمند‌سازی می‌توان به موارد اقتصادی و افت میزان مصرف انرژی، کاهش هزینه‌ها، ایمنی بیشتر منزل یا محیط کار اشاره کرد. تجهیزات خانه هوشمند با استفاده از تکنولوژی نوین ساخته شده و در پروسه‌ی ساختمان سازی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

بیشتر بخوانید : کاربرد ماسه سنگ

تجهیزات هوشمندسازی

ساختمان‌های هوشمند با استفاده از تکنولوژی و امکانات هوشمند ساخته شده‌اند و در این ساختمان‌ها وسایل از راه دور و از طریق دستگاه کنترل می‌شوند. به عنوان مثال، با یک کلیک می‌تواند از بیرون از منزل، وسایل منزل‌تان و سیستم‌های روشنایی، گرمایشی، سرمایشی و... را کنترل و تنظیم کنید. ساختمان هوشمند از فرایند خودکاری‌سازی و اتوماسیون استفاده می‌کند و به صورت خودکار، تهویه، امنیت و نورپردازی ساختمان انجام می‌شود. صرفه ‌جویی در میزان مصرف انرژی، افزایش میزان امنیت ساختمان، کاهش خطر آتش سوزی ساختمان از مزایای ساختمان‌سازی هوشمند محسوب می‌شود. تجهیزات رایج که برای هوشمندسازی ساختمان استفاده می‌شوند، عبارتند از:

✔️سیستم روشنایی هوشمند

از خدمات دیگر ساختمان هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند است. با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند می‌توانید از راه دور و از طریق اتصال به اینترنت، سیستم روشنایی منزل‌تان را مدیریت کنید. شما می‌توانید میزان روشنایی ساختمان را از راه دور افزایش یا کاهش دهید.

ساختمان هوشمند

در واقع، از راه دور و تنها با یک کلیک، میزان روشنایی محیط تنظیم می‌شود. همچنین، شما می‌توانید با مدیریت میزان مصرف انرژی، در هزینه‌های مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کنید. از مزایای سیستم روشنایی هوشمند، کنترل میزان روشنایی ساختمان، تنظیم میزان نوردهی، خاموش و روشن کردن خودکار، مشاهده‌ی وضعیت روشن و خاموش بودن وسایل روشنایی محسوب می‌شود.

✔️سیستم‌های نظارت و دوربین مدار بسته

سیستم نظارت و دوربین مدار بسته نیز از تجهیزات هوشمندسازی است. وقتی در خانه نباشید می‌توانید با استفاده از این سیستم، اطلاعات و داده‌های دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار دهید. با استفاده از سیستم‌های نظارت و دوربین مدار بسته می‌توانید از زمان ورود و خروج افراد به منزل‌تان باخبر شوید.

✔️ترموستات هوشمند

یک از موارد مهم و کاربردی در ساختمان‌های هوشمند، ترموستات هوشمند است. است. با استفاده از ترموستات هوشمند می‌توانید دمای اتاق را از بیرون از منزل و از راه دور کنترل و تنظیم کنید. ترموستات هوشمند می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های مصرف انرژی شود. شما می‌توانید تنها با یک کلیک و از راه دور، سیستم گرمایشی و سرمایشی منزل‌تان را کنترل کنید و دیگر نگران این نباشید که قبل از خارج شدن از منزل سیستم گرمایشی یا سرمایشی را خاموش نکرده‌اید! یکی دیگر از کاربرد‌های ترموستات هوشمند این است که گزارشی از میزان مصرف انرژی در اختیارتان قرار می‌دهد و از این طریق می‌توانید هزینه‌های مصرف انرژی را کنترل کنید.

✔️پنل لمسی هوشمند و کلید لمسی

یکی دیگر از تجهیزات ساختمان هوشمند، پنل لمسی هوشمند است. با استفاده از پنل لمسی می‌توانید سیستم سرمایشی یا گرمایشی را کنترل کنید. شما با استفاده از کلید لمسی می‌توانید سیستم‌های مختلف مانند سیستم گرمایشی و سرمایشی، برق و گاز را کنترل کرده و در کاهش هزینه‌های مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

✔️سیستم اعلام و اطفای حریق

سیستم اعلام حریق از تجهیزات خانه هوشمند است. سیستم اعلام حریق خانه‌ی هوشمند به این صورت می‌باشد که هنگام آتش سوزی شیرگاز به صورت خودکار و اتوماتیک بسته می‌شود. در صورت بروز آتش سوزی در ساختمان نیز سیستم به صورت اتومات و خودکار با آتش نشانی تماس گرفته و از این رو آتش نشان با سرعت به ساختمان می‌رسد و مانع تشدید آتش سوزی می‌شود.

✔️سیستم‌های برقی هوشمند

ساخت قفل هوشمند، دوربین مدار بسته، درب باز کن‌های اتومات از تجهیزات خانه هوشمند محسوب می‌شود. با استفاده سیستم‌های برقی هوشمند مانند درب بازکن‌های اتوماتیک می‌توانید درب ساختمان را به صورت اتوماتیک و خودکار باز و بسته کنید.

✔️قفل‌های هوشمند

قفل هوشمند از تجهیزات دیگر ساختمان هوشمند است. با استفاده از قفل هوشمند می‌توانید از راه دور نیز درب منزل‌تان را قفل کنید. استفاده از این تجهیزات وقتی مؤثر است که شما فراموش کرده‌اید که درب منزل‌تان را قفل کنید! پس اگر خانه هوشمند دارید، دیگر تباید نگران این مشکل نباشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله شیشه هوشمند را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display