تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

ایده ‌های آشپزخانه لوکس با نکات مهم طراحی

ایده ‌های آشپزخانه لوکس با نکات مهم طراحی
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پروسه‌ طراحی و دکوراسیون اصولاً پیچیده است و باید قواعدی را در نظر بگیرید. یکی از قسمت‌های منزل که دکوراسیون آنجا تأثیر بسزایی در زیبایی منزل‌تان دارد، آشپرخانه است. به منظور دکوراسیون آشپزخانه باید نکاتی را در نظر بگیرید که در این مقاله به بررسی این موارد می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید : کاربرد آجر تصفیه کننده

طراحی آشپزخانه لاکچری

اینکه چه سبکی را برای دکوراسیون آشپزخانه‌تان انتخاب کنید به نظر و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. طراحی آشپزخانه‌ی لاکچری نیازمند توجه به برخی از اصول مهم طراحی می‌باشد. با رعایت این قواعد می‌توانید آشپزخانه منزل‌تان را به آشپزخانه‌ای لاکچری تبدیل کنید. اصولی که در طراحی آشپزخانه لاکچری باید به آن‌ها توجه داشته باشید شامل موارد زیر است:
✔️چه نوع سبک دکوراسیون مناسب آشپزخانه است؟
✔️از چه ایده‌هایی می‌توان برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد؟
✔️چه رنگ‌هایی مناسب دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟
✔️برای بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه چه کار‌هایی می‌توان انجام داد؟

انواع سبک‌ها در طراحی آشپزخانه

به منظور طراحی آشپزخانه از سبک‌های دکوراسیون مختلفی استفاده می‌شود که این سبک‌ها عبارتند از:

طراحی آشپزخانه به سبک مینیمالیسم

طراحی آشپزخانه به این سبک نیازمند استفاده از متریال طبیعی می‌باشد. در طراحی آشپزخانه به سبک مینیمالیسم از رنگ‌های سفید و خاکستری استفاده می‌شود که رنگ‌هایی خنثی هستند.

طراحی آشپزخانه به سبک مدرن

طراحی آشپزخانه به سبک مدرن، یک طراحی ساده و در عین حال زیبا است. در صورت انتخاب دکوراسیون آشپزخانه مدرن، ظاهر آشپزخانه بزرگتر جلوه می‌کند. معمولاً به منظور دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن از سنگ‌های کوارتز یا مرمر استفاده می‌شود.

آشپزخانه مدرن

نکاتی که هنگام دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر بگیرید

به منظور طراحی آشپزخانه از سبک‌های دکوراسیون مختلفی استفاده می‌شود که این سبک‌ها عبارتند از:

طراحی آشپزخانه به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه کوچک به مراتب سخت‌تر از آشپزخانه‌های بزرگ است. به منظور دکوراسیون آشپزخانه کوچک علاوه بر اینکه به زیبایی آشپزخانه توجه داشته باشید باید به این مورد نیز دقت کنید که آشپزخانه بزرگتر جلوه کند. بنابراین، هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. در این بخش به بررسی نکات دکوراسیون آشپزخانه می‌پردازیم.

انتخاب کابینت مناسب

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه از نکات مهمی است که هنگام دکوراسیون آشپزخانه لوکس باید در نظر بگیرید. امروزه، کابینت‌های آشپزخانه در سبک‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند و هر کدام زیبایی منحصر به فردی دارند. کابینت‌های آشپزخانه بهتر است از نوع چوب و‌ام دی اف باشد تا آشپزخانه جلوه‌ی بهتری داشته باشد. انتخاب نوع، مدل و رنگ کابینت به سلیقه‌ی شما و سبک دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. معمولاً در طراحی آشپزخانه‌های لوکس از کابینت‌های هایگلاس و ممبران استفاده می‌شود. کابینت‌هایی که از چوب درخت گردو ساخته شده‌اند برای دیزاین آشپزخانه لاکچری بهتری گزینه می‌باشند.

انتخاب کفپوش مناسب

در هنگام انتخاب دکوراسیون آشپزخانه لاکچری به نوع کف پوش نیز توجه داشته باشید. انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه در بزرگتر نشان دادن آشپزخانه تأثیر زیادی دارد.

استفاده از رنگ مناسب

یکی از نکات دیگری که هنگام دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر بگیرید، توجه به طرح و رنگ مناسب است. اگر آشپزخانه کوچک است و می‌خواهید بزرگتر جلوه کند و روشنایی آشپزخانه بیشتر شود به شما استفاده از رنگ‌هایی مانند رنگ سفید و خاکستری را پیشنهاد می‌کنیم. به منظور دکوراسیون آشپزخانه بزرگ می‌توانید از رنگ‌هایی مانند نارنجی، زرد و سبز استفاده کنید. این رنگ‌ها بیشتر مورد پسند افرادی می‌باشد که به استفاده از رنگ‌های ترکیبی برای دیزاین آشپزخانه علاقه دارند.

آشپزخانه لاکچری با رنگ مناسب

نورپردازی

از موارد دیگری که هنگام دکوراسیون آشپزخانه لاکچری باید در نظر بگیرید، توجه به نورپردازی آشپزخانه است. هرچقدر آشپزخانه روشن‌تر باشد بزرگتر به نظر می‌رسد. بنابراین، برای دیزاین آشپزخانه لوکس می‌توانید از لامپ‌ها و لوستر‌های شیک استفاده کنید و یا با استفاده از لامپ‌های ال ای دی که مقرون به صرفه هستند می‌توانید به آشپزخانه‌ای پر نور دست پیدا کرده و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جوی کرده باشید. همچنین، برای نورپردازی آشپزخانه می‌توانید در کابینت‌ها لامپ رشته‌ای نیز قرار دهید.

استفاده از آینه

استفاده از آینه یکی دیگر از روش‌های بزرگ نشان دادن آشپزخانه‌های کوچک است. قرار دادن آینه روی دیوار آشپزخانه باعث انعکاس نور می‌شود و به بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه کمک می‌کند.

استفاده از شیرآلات مدرن و زیبا

یکی دیگر از نکاتی که هنگام دکوراسیون آشپزخانه لاکچری باید در نظر بگیرید، انتخاب شیرآلات مدرن است. امروزه، شیرآلات در انواع مختلف مانند شیرآلات لمسی و هوشمند در بازار موجود هستند. تنوع رنگ و طرح شیرآلات زیاد است و براساس سلیقه‌تان می‌توانید طرح و سبک دلخواه را انتخاب کنید.

نکات پایانی درباره دکوراسیون آشپزخانه

در این مطلب به بررسی و ارائه‌ انواع ایده‌های ساده و تاثیرگذار برای دکوراسیون آشپزخانه پرداختیم. اینکه چه نوع سبکی را برای دکور آشپزخانه انتخاب کنید به سبک دکوراسیون منزل و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. ولی با کمی خلاقیت و توجه به نکات ذکر شده برای دکوراسیون آشپزخانه لوکس می‌توانید دیزاین آشپزخانه را به بهترین نحو انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم مقاله دکوراسیون منزل را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display