تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

مدل‌هایی از نمای ساختمان 3 طبقه با طراحی مدرن و کلاسیک

مدل‌هایی از نمای ساختمان 3 طبقه با طراحی مدرن و کلاسیک
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پس از گچ بری یا آجرکاری به فرآیندی که در قسمت بیرونی ساختمان جهت زیبایی بصری و ایجاد اثر حفاظتی انجام می‌شود، نمای ساختمان می‌گویند. این فرآیندی است که ظاهر ساختمان را آشکار می‌کند. در ساختمان سازی طراحی و ایجاد نما با مواد بسیار متفاوت انجام می‌شود. این مواد می‌توانند مواردی مانند پوشش استایروفوم، سنگ، پوشش شیشه و پوشش فلزی باشند. نما در ساخت و ساز یکی از عوامل ضروری برای تضمین طول عمر بیشتر ساختمان است. اما مزایای نمای ساختمان 3 طبقه در ساخت و ساز تنها ماندگاری ساختمان نیست.

ویژگی‌های نمای ساختمان 3 طبقه

اگرچه ویژگی‌های نما با توجه به مصالح به کار رفته در سازه متفاوت است، اما همه مدل‌های نما دارای برخی ویژگی‌های مشترک هستند. سیستم‌های نما در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. با این حال، این دوام ممکن است بسته به نوع محصول انتخاب شده متفاوت باشد. نسبت مقاومت در برابر آب و رطوبت سیستم نمای فلزی با مقاومت در برابر آب و رطوبت مواد استایروفوم با یکدیگر متفاوت است.
نمای ساختمان 3 طبقه جنوبی نیز دارای ویژگی محافظتی برای فضای داخلی ساختمان در برابر بارندگی و اشعه ماوراء بنفش هستند. به عبارت دیگر، سطوح پوشش داده شده یک ساختمان به سلامت ساختمان کمک می‌کند.


دیوار‌های بیرونی پوشش داده شده دارای مقاومت مکانیکی در برابر لرزش، فشار و سایش ناشی از باد هستند. مهمترین عامل مؤثر در استحکام آن، مواد پوششی دیوار‌های خارجی است. به لطف طرح‌هایی که توسط افراد طراح نما ایجاد شده‌اند، انتخاب نمای ساختمان 3 طبقه زیبا برای هر ساختمان چندان دشوار نیست.

نمای ساختمان 3 طبقه

تنها چیزی که به عابران دلیلی برای توقف و خیره شدن می‌دهد، نما است. نمای خلاقانه نمایانگر دیدگاه خلاق معمار است. چیزی منحصر به فرد نه تنها توجه مردم را به خود جلب می‌کند بلکه در بین افراد نیز برجسته می‌شود! بنابراین، اگر به دنبال ایجاد یک نمای ساختمان 3 طبقه زیبا و خارق‌العاده هستید، در اینجا چند ایده شگفت‌انگیز نما برای شما آماده کرده‌ایم که به سبک معماری مدرن ساخته شده است.

 پانل و روکش فلزی نما

پانل‌های نمای فلزی عموماً از آلومینیوم، روی یا فولاد ساخته می‌شوند. اغلب از نما‌های آلومینیومی یا فولادی با پوشش رنگی استفاده می‌شود. زیرا ظاهری شیک و بر اساس مد روز به ساختمان می‌دهند. آن‌ها در برابر خوردگی مقاوم هستند! و علاوه بر آن، مصالح مدرنی به حساب می‌آیند که در سازه‌های مدرن معماری مورد استفاده قرار می‌گیرند.


پانل‌های نمای فلزی عموماً از آلومینیوم، روی یا فولاد ساخته می‌شوند. اغلب از نما‌های آلومینیومی یا فولادی با پوشش رنگی استفاده می‌شود. زیرا ظاهری شیک و بر اساس مد روز به ساختمان می‌دهند. آن‌ها در برابر خوردگی مقاوم هستند! و علاوه بر آن، مصالح مدرنی به حساب می‌آیند که در سازه‌های مدرن معماری مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این‌ها نما‌های دیدنی هستند که ساختمان‌ها را زنده می‌کنند! این نما‌ها را می‌توان بر اساس میل خود تغییر داد. در حالی که طرح‌های خاصی وجود دارند که خود را به عناصر کاملاً زیبایی شناختی و تزئینی محدود می‌کنند، تعداد زیادی طرح نیز وجود دارند که با چیدمان یا ساختار ساختمان تعامل دارند.

نمای ساختمان 3 طبقه که دارای ارتفاع بیشتری در هر طبقه می‌باشد.

تصویر شماره 3: نمای ساختمان 3 طبقه که دارای ارتفاع بیشتری در هر طبقه می‌باشد

 


تصویر بالا مربوط به هتل مسکونی Nakâra است که توسط Jacques Ferrier Architecture طراحی شده است و در Cap d'Agde فرانسه واقع شده است، و دارای نمای بیرونی کاملاً سفید و شفاف است که برای موقعیت ساحلی مدیترانه آن عالی است. به جای نمای بیرونی خسته‌کننده، این هتل با یک الگوی هندسی باز پوشیده شده است که به آن زیبایی شیک و خاصی می‌دهد.

نمای ساختمان 3 طبقه به صورت رومی و کلاسیک

نمای کلاسیک یا رومی در طبقه‌بندی محبوب‌ترین نمای ساختمانی به شمار می‌رود. باید توجه داشت که دامنه این نمای کلاسیک جهانی بوده و در سر تا سر جهان علاقه مندان خاص خود را دارد. تقارن یکی از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک است. دیدگاه کلاسیک بسیار بدیع است؛ همانطور که در دنیای مدرن، کشور‌هایی مانند ایالات متحده در حال ساخت ساختمان‌های اداری کلاسیک خود هستند.
نما‌هایی که امروزه آن را نمای کلاسیک می‌نامیم، شباهت و نمونه‌برداری مصالح، جزئیات و مدل‌های ساختمان‌ها به دوران کلاسیک روم و یونان و یا معماری سبک نئوکلاسیک برمی گردد. در این الگو در گوشه‌ها و لبه‌های آن، مجسمه‌های رومی به چشم می‌خورد. در بین تمامی طرح‌های نما این مدل از نما تابع قوانین و مقررات خاصی نیست و تنها به سلیقه و درخواست کارفرما و سازنده آن بستگی دارد.

بیشتر بخوانید : ساختمان هوشمند


تنوع در دنیای امروز منجر به کاهش سریع جذابیت دیدگاه‌ها در مدت زمان کوتاهی شده است؛ اما ظاهر کلاسیک و اصالت ریشه قوی‌تری دارد. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، گرایش به ظاهر کلاسیک بیشتر شده است.
طراحی نمای رومی در کشور ما در طول زمان تکامل یافته است و اصالت واقعی خود را از دست داده است؛ یکی از مواردی که در معماری کلاسیک باید به عنوان یک فاجعه در نظر گرفته شود؛ .

نمای ساختمان  رومی و کلاسیک

استفاده از مصالح کامپوزیت است که در برخی موارد شاهد استفاده از آن در نما‌های کلاسیک هستیم. چیزی که معماری کلاسیک یا رومی را به سبکی باشکوه تبدیل می‌کند، این است که می‌توانید اصول معماری را به صورت طراحی منحصر به فرد رعایت و پیاده‌سازی کنید. بنابراین نمی‌توانیم با استفاده از مصالح سنگی، طراحی مدرن را به یک طرح کلاسیک تبدیل کنیم. یا با استفاده از مواد مدرن، طرح کلاسیک را به طراحی مدرن تبدیل کنیم.

نمای ساختمان  رومی و کلاسیک

سخن پایانی

در حالت کلی نمای ساختمان 3 طبقه جنوبی بسیار بیشتر از ساختمان شمالی، به چش می‌آید. بنابراین انتخاب یک نمای مناسب و زیبا باید جزء اولویت‌های شما باشد. در بین انواع گوناگون نما، سبک مدرن و کلاسیک جزء محبوب‌ترین انواع نما در ایران می‌باشند. در این مطلب سعی کردیم علاوه بر آشنایی شما با این دو سبک از نماسازی، چند نمونه از نمای ساختمان 3 طبقه زیبا برای شما آماده کنیم تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مواد بتن و سیمان را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display