تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

مدل‌هایی از نمای ساختمان چند طبقه جنوبی

مدل‌هایی از نمای ساختمان چند طبقه جنوبی
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در ساختمان سازی به صورت کلی ساختمان‌ها به 2 صورت شمالی و جنوبی ساخته می‌شوند که مدل شمالی به ساختمان‌هایی گفته می‌شود که در ابتدا حیاط وجود دارد و ساختمان بعد از حیاط می‌باشد. در حقیقت ساختمان در پشت حیاط قرار می‌گیرد. در مدل جنوبی ولی این طور نیست و ابتدا با ساختمان مواجه می‌شوید و حیاط در پشت ساختمان قرار دارد.

یکی از بهترین ویژگی‌های سازه‌های جنوبی این است که از هر دو طرف قابلیت نورگیری دارند و احتیاجی به ساخت نورگیر وجود ندارد چون یک طرف آن حیاط ساختمان قرار دارد و طرف دیگر هم به سمت کوچه یا خیابان است و امکان ساخت پنجره وجود دارد. یکی دیگر از قابلیت‌های خوب ساختمان‌های جنوبی، دسترسی راحت به پارکینگ می‌باشد. به طور معمول واحد‌های ساخته شده در ساختمان‌های چند طبقه جنوبی از هر دو طرف دارای پنجره می‌باشند. در ادامه این مطلب با انواع گوناگون ایده‌های طراحی نمای ساختمان جنوبی در کنار شما خواهیم بود و امیدواریم مورد توجه شما واقع شود. .


نمای ساختمان چند طبقه جنوبی اولین چیزی می‌باشد که به چشم افراد می‌خورد و اثر‌گذاری زیادی در جلب نظر خریداران ساختمان‌های جنوبی خواهد داشت. به همین دلیل است که سازندگان و پیمانکاران بخش قابل توجهی از هزینه‌های ساختمان را صرف طراحی و ساخت نمای آن می‌کنند. نمای ساختمان چند طبقه جنوبی انواع گوناگونی دارد که در زیر نام آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

نمای ساختمان جنوبی دو طبقه
  • نمای کامپوزیت: این نوع از نمای ساختمان چند طبقه جنوبی با بکارگیری ورق‌های کامپوزیت آلومینیوم طراحی و ساخته می‌شود.

  • نمای سیمانی: این نوع نمای ساختمانی جزء ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین انواع نمای ساختمان چند طبقه جنوبی می‌باشد. همچنین از نظر سرعت اجرا، این نما قابلیت اجرا در حداقل زمان را دارد.

  • نمای سنگ: یکی از انواع لوکس نما، نمای سنگ است که دارای زیبایی خاصی می‌باشد که با بکارگیری انواع سنگ اجرا می‌شود. این نوع از نما جزء گران‌ترین نما‌های ساختمان به حساب می‌آید.

  • نمای شیشه‌ای: این نما جزء پر استفاده‌ترین نما‌ها به شمار می‌رود و حتماً شما نیز در انواع ساختمان‌های ادارات، پاساژ‌ها و منازل مسکونی آن را مشاهده کرده‌اید.

  • نمای چوبی: این نما جزء زیباترین نما‌های بیرونی ساختمان جنوبی به حساب می‌آید، همچنین با در کنار هم قرار گرفتن چوب با دیگر انواع نما می‌توانیم جذابیت آن را بیشتر کنیم.

طراحی نمای ساختمان 5 طبقه جنوبی با ایده‌های خلاقانه و جالب


طراحی نمای ساختمان 5 طبقه جنوبی از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که در زمان دیزاین نما، به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید تا نمای خارجی ساختمان خاص و متفاوت به چشم بیاید.

نمای شیشه‌ای ساختمان جنوبی

بیشتر بخوانید : نمای ساختمان مدرن

طراحی نمای ساختمان 4 طبقه جنوبیساختمان‌های جنوبی هم به صورت ویلایی و به صورت طبقاتی ساخته می‌شوند که در این قسمت به نمای ساختمان 4 طبقه جنوبی خواهیم پرداخت. این ساختمان‌ها نسبت به ساختمان 4 طبقه شمالی، بیشتر در معرض دید می‌باشند. به همین دلیل بهتر است برای دیزاین نمای ساختمان جنوبی 4 طبقه از طراحی‌های خاص و جذاب استفاده کنید.

همینطور نمای ساختمان 4 طبقه جنوبی بهتر است با در نظر گرفتن نمای سایر ساختمان‌های اطراف انتخاب و اجرا شود. همچنین در زمان انتخاب طرح و نوع نمای ساختمان خود، بهتر است پیش از هرچیزی، کیفیت و جنس مصالح و مواد مورد نیاز را در نظر بگیرید. به این دلیل که هر اندازه کیفیت آن‌ها بالاتر باشد، نمای ساختمان جنوبی 4 طبقه بسیار جذاب‌تر به نظر خواهد رسید.

 نمای ساختمان 4 طبقه جنوبی

برای طراحی نمای ساختمان 4 طبقه جنوبی می‌توانید از انواع گوناگونی مانند سیمان، سنگ، شیشه، آجر و ... استفاده کنید. البته در برخی از طراحی‌ها از بیشتر از یک نوع متریال استفاده می‌کنند که این کار به زیبایی نمای ساختمان می‌افزاید.

یکی از موارد مهم در طراحی نمای ساختمان، انتخاب رنگ مناسب است. اگر می‌خواهید نمای ساختمان جنوبی دو طبقه، سه طبقه و... شما حرفه‌ای و متفاوت به نظر برسد، باید به درستی رنگ نمای خارجی ساختمان خود را انتخاب کنید. در مورد رنگ نمای ساختمان، مانند متریال آن، می‌توان از 2 یا بیش از 2 رنگ استفاده کرد تا سازه شما متفاوت‌تر به نظر برسد.

در نظر داشته باشید که در نمای ساختمان 4 طبقه جنوبی نباید از عناصر پراکنده و با تعداد بالا استفاده کرد. دلیل این کار این است که با افزایش عناصر، نمای ساختمان جنوبی 4 طبقه شلوغ و آشفته به نظر می‌رسد و زیبایی و جذابیت آن از بین می‌رود.

هر اندازه نمای ساختمان جنوبی دو طبقه ساده‌تر و خلوت‌تر باشد، بسیار شیک‌تر به نظر می‌رسد و تأثیرگذاری بیشتری روی افراد دارد. همچنین نورپردازی مناسب می‌تواند نمای ساختمان جنوبی دو طبقه را تحت تأثیر قرار دهد و زیبایی آن را از همه نظر افزایش دهد. به همین خاطر باید نورپردازی انتخابی شما برای نمای ساختمان جنوبی دو طبقه با دیزاین آن هماهنگی داشته باشد. نورپردازی بخشی از طراحی و دیزاین نمای ساختمان‌های جنوبی به حساب می‌آید.

پیشنهاد می کنیم مقاله نمای ساختمان سیمانی را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display