تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

20 مدل نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی

20 مدل نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی نقش چشم‌گیری برای کشیدن نگاه‌ها به سمت ساختمان را دارد، چون اولین جزئی است که در چشم‌ها نقش می‌بندد. نمای بیرونی ساختمان مسکونی اولین سرنخی است که به فرد داده می‌شود؛ این سرنخ ممکن است با طراحی انجام شده، فرد را به دنبال خود به دنیای داخلی ساختمان نیز بکشاند و گاه ممکن است نتیجه عکس دهد و خود گره و مانعی برای ادامه باشد.

طراحی نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی از خلاقیت سرچشمه می‌گیرد و در کل موجب زیبا‌سازی ساختمان می‌شود و از گذشته تا امروز از جایگاه ویژه‌ای در بین مردم برخوردار است. در کنار نما‌های مختلف در طول تاریخ سلایق گوناگونی نیز وجود دارد. انواع متد طراحی: طراحی سنتی، طراحی مدرن، طراحی لوکس نما.


برای طراحی سقوف، دیوار‌ها و نمای بیرونی ساختمان مسکونی، طراحی‌های هندسی مختلفی استفاده می‌شود. این طراحی‌ها گاه با دل ساده پسندان همراه است و گاه چشم مشکل پسندان را به خود خیره می‌کند. هیجان پسندان نیز از طراحی لوکس نما بهره می‌برند.

نمای بیرونی ساختمان مسکونی

موقعیت مکانی نیز نقش پررنگی را در اجرا و انتخاب نما و بنای ساختمان به دست گرفته است. مثلاً در شمال، بارش بی‌وقفه باران نقش مهمی در انتخاب سقف را ایفا می‌کند؛ یا در یزد آرامش حرف اول را برای در امان ماندن از گرما می‌زند، به این صورت که نما طوری طراحی می‌شود که از نفوذ گرما و نور خورشید تا حد امکان جلوگیری شود.

در کنار استفاده و انتخاب طراحی نما برای محافظت ساکنین در برابر عوامل و شرایط بیرونی، درآمدزایی نیز در انتخاب نما، امتیاز ویژه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید : نمای ساختمان آجری


در این ساختمان زیبا، طراحی نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی به گونه‌ای انجام شده، که حریم خصوصی ساکنین آن حفظ شود. طراحی صورت گرفته نما، واحد‌ها را از هم جدا ساخته و انگار فرد زندگی خود را در ویلا می‌گذراند. استفاده خطوط افقی نیز به زیبایی این طراحی افزوده است، همچنین این طراحی باعث تناسب میان طول و عرض ساختمان شده است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

نمای بیرونی ساختمان مسکونی در تصویر بالا، ترکیبی از سنگ و آجر است. نزدیکی رنگ سنگ انتخابی و آجر، نه تنها فاصله سنت و مدرنیته را از بین برده است؛ بلکه صحنه را برای اجرای یک طراحی نوین فراهم کرده است. از سوی دیگر اگر خطوط نمای بیرونی ساختمان را دنبال کنید همانند یک پلکان شما را به واحد مورد نظر هدایت می‌کند.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی بالا، برای افرادی که جویای محیطی دلباز هستند و از دنیایی از نور لذت می‌برند، طراحی شده است. دنیای محیط اطراف، رنگ نمای ساختمان، در کنار درختان سرسبز اطراف، نشان می‌دهد این طراحی نمادی از آرامش است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

دنیایی از نور! از قدیم گفته‌اند: "سنگ و شیشه دوستی‌شان نمی‌شود. " در صورتی که زیبایی و جذابیت چشم نواز این دو ساختمان واقعیت این ضرب المثل قدیمی را زیر سوال برده است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

همسان نبودن نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی در گوشه و کنار سقف آن، این ساختمان را فراتر از یک ساختمان شش طبقه به نمایش گذاشته است. این نما مناسب کسانی است که دوست دارند از متریال‌های مختلفی در نمای ساختمان بهره ببرند.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

در این ساختمان هنر استفاده از رنگ‌ها و اشکال هندسی به خوبی استفاده شده است. طراحی نمای این ساختمان یک نمایش خلاق است و بیشتر مناسب حال افرادی است که هیجان را دوست دارند.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

در طراحی نمای این ساختمان به ساده بودن آن اکتفا شده است، اما این امر باعث نمی‌شود از دلنشین بودن آن چشم پوشی کنیم. استفاده از جا به جایی رنگ‌های سفید و قهوه‌ای آن را به شکل یک مکعب بازی در آورده است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

این نمای بیرونی ساختمان مسکونی، متناسب با سلیقه افرادی طراحی شده است که همیشه به دنبال نما و نشانه هستند. بی‌شک استفاده از طرح برج میلاد در نمای این ساختمان آن را به سر زبان‌ها می‌اندازد.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

طراحی این ساختمان دریک کلام خلاصه می‌شود، ساده و منظم و سرشار از انعکاس نور.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

در نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی تصویر بالا، آنچه بیشتر به چشم می‌خورد توجه به نور فضای داخل ساختمان است و این کار با استفاده و قرار دادن پنجره‌ها در جای جای بنا صورت گرفته است. اشخاصی که به دنبال روشنایی هستند می‌توانند از این نما استفاده کنند.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

با استفاده از ریتم‌های عمودی و افقی در نمای بیرونی ساختمان مسکونی به جذابیت و پویایی آن می‌افزایید.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

این طراحی مناسب احوال کسانی است که زیبایی اشکال هندسی و هنری را در کنار روشنایی نور خورشید می‌خواهند. با رنگ‌های سفید، مشکی و قهوه‌ای و پنجره‌های بزرگ، جلوه مناسبی به نمای ساختمان خود بخشیده‌اند.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

نمای این ساختمان شش طبقه با سنگ و آجر ترکیب شده است و با استفاده از ریتم پنجره‌ها، نمای شیشه‌ای را نیز به این ترکیب اضافه کرده است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

طراحی نمای این دو ساختمان، رومی و با سردیس‌هایی از طاق پیروزی است. نمای این ساختمان‌ها بر اساس سلیقه کلاسیک پسندان طراحی شده است.

نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

در پایان توجه شما را به چند تصویر دیگر از نمای ساختمان 6 طبقه مسکونی جلب می‌کنیم.

 
نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه
 
نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه
 
نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه
 
نمای بیرونی ساختمان 6 طبقه

پیشنهاد می کنیم مقاله مدل نمای ساختمان را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display