تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

انواع بلوک سیمانی سقفی و دیواری، بلوک های سیمانی چه انواعی دارد؟

انواع بلوک سیمانی سقفی و دیواری، بلوک های سیمانی چه انواعی دارد؟
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بلوک سیمانی از مصالحی است که به صورت پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه این بلوک‌ها به دلیل مقاومت بالا در زلزله و تسریع فرآیند کار، جزو اصلی‌ترین بلوک‌های قابل استفاده در صنعت ساختمان سازی هستند. بلوک ساختمانی در اندازه و ابعاد متنوع تولید و در بازار موجود است و شما می‌توانید با توجه به نیازتان آن‌ها را سفارش دهید. مهندسان به منظور ساخت‌و‌ساز سازه‌های مختلف از بلوک‌های ساختمانی با قطعات مختلف استفاده می‌کنند. انتخاب شما به این بستگی دارد که قصد ساخت‌وساز چه نوع بنایی را دارید. شما می‌توانید مطابق با نیاز خود، بلوک سیمانی مورد نظرتان را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید : انواع ماسه

بلوک سیمانی

بلوک سیمانی به منظور ساخت‌و‌ساز ساختمان‌های مسکونی، تجاری با ارتفاع کم استفاده می‌شود. به منظور تولید بلوک سیمانی از موادی مانند سیمان پرتلند، سنگ، کوارتز و آب استفاده شده است.

انواع بلوک سیمانی سقفی و دیواری

این بلوک‌ها در انواع مختلف تولید می‌شود و هر کدام دارای مزایا و کاربردهایی هستند. انواع بلوک سیمانی سقفی و دیواری در دو مدل سنگین و سبک تولید و به منظور ساخت و تولید بلوک سیمانی سقفی سنگین از مواد اولیه‌ای مانند ماسه و شن استفاده می‌شود. به منظور تولید بلوک سیمان سقفی و در نوع دیواری سبک نیز از پوکه استفاده می‌شود. از بلوک های سیمانی سبک به صورت گسترده‌تری در ساخت‌و‌ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و بلوک‌های سیمانی سقفی و دیواری از سیمان، سفال، گچ یا یونولیت ساخته می‌شوند.

بلوک سیمانی سقفی

بلوک سیمانی سقفی

بلوک سیمانی سقفی به صورت پیش ساخته تولید شده و بین دو بتن قرار می‌گیرد. بلوک سیمانی سقفی به صورت قالب دائمی استفاده می‌شود؛ یعنی این بلوک پس از اینکه اجرای آن تمام شد در ساختمان باقی می‌‌ماند.

بلوک سیمانی دیواری

بلوک‌های سیمانی دیواری نیز برای دیوار سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بلوک سیمانی دیواری به منظور ساخت‌و‌ساز دیوارهای نگهدارنده استفاده می‌شود.

بلوک سیمانی سنگین

بلوک سیمانی سنگین از شن و ماسه تشکیل می‌شود. همچنین، به دلیل اینکه برای ساخت بلوک سیمانی سنگین از بتن نیز استفاده می‌شود.

بلوک سیمانی

این بلوک‌ها دارای وزن بالایی می‌باشند و بیشتر برای محوطه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند

بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک با ترکیب موادی از قبیل ماسه و پوکه معدنی و سیمان تولید می‌شود. از این نوع بلوک‌ها بیشتر برای ساخت سقف‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این نوع از بلوک‌ها در ساخت‌وساز باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود و شما می‌توانید در ساخت‌وساز، در میزان انرژی نیز صرفه جویی ساختمان صرفه جویی بالایی داشته باشید. همچنین، سرعت نصب و اجرای بالا از مزایای بلوک‌های سبک است.

بلوک سیمانی استاندارد

هنگام خرید بلوک سیمانی باید توجه لازم را داشته باشید و با بررسی‌های لازم اقدام به خرید بلوک سیمانی کنید. در صورتی که محصول خریداری شده استاندارد نباشد، در فرایند ساخت‌وساز مشکلاتی بوجود می‌آید. بنابراین، به منظور خرید به استاندارد بودن، کیفیت و مرغوبیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مزایای بلوک سیمانی

بلوک سیمانی به دلیل اینکه در برابر دماهای شدید مقاومت پذیری زیادی دارد و در برابر سرما، گرما و حتی صدا نیز عایق می‌باشد، کاربرد زیادی در صنعت ساخت‌وساز دارد. از آنجا که این متریال، عایق سرما و گرما است، میزان مصرف انرژی را در منزل شما کاهش می‌دهد. بنابراین، در هنگام ساخت‌وساز از نوع استاندارد آن استفاده شده باشد، در هزینه‌ها نیز تا حدودی صرفه جویی خواهد شد.

بلوک سیمانی

از مهمترین مزایای که میتوان به آن اشاره کرد، قیمت مقرون به صرفه و مناسب این نوع مصالح است. استفاده از بلوک‌های سیمانی می‌تواند به طرز قابل توجهی هزینه های ساخت‌وساز را کاهش دهد.

بلوک سیمانی دیواری قیمت بسیار مناسبی در فروشگاه ما دارد. بدون شک می‌توانید برای خرید انواع بلوک سیمانی قیمت عالی را در اینجا بپردازید. مشاوره‌های رایگان درباره انواع مصالح ساختمانی را از تیم ما دریافت کنید. برای خرید انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین میتوانید با تیم فروش ما در تماس باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله گچ ساختمانی را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display