تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

بلوک هبلکس چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

بلوک هبلکس چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در صنعت ساخت و ساز از مصالح ساختمانی متعددی برای ساخت بنا‌های مختلف به کار می‌رود و یکی از این مصالح نیز بلوک هبلکس است. در این مقاله به بررسی بلوک هبلکس یا بلوک aac و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

بلوک هبلکس چیست؟

بلوک هبلکس، از انواع مصالحی است که برای ساختمان سازی به کار می‌رود. استفاده در بلوک هبلکس در پروسه‌ی ساخت و ساز مورد توجه بسیاری از مهندسین قرار گرفته است. هبلکس از طریق ترکیب ماسه‌ی سیلیسی، آهک، سیمان، آب، آلومینیوم ساخته می‌شود. بلوک هبلکس که به عنوان بلوک aac نیز شناخته می‌شود، مزایا و معایبی دارد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب بلوک هبلکس نیز خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید : پرلیت چیست

معایب بلوک هبلکس

✔️میزان مقاومت فشاری کم بلوک هبلکس

بلوک هبلکس، از انواع مصالحی است که برای ساختمان‌سازی به کار می‌رود. استفاده در بلوک هبلکس در پروسه‌ی ساخت و ساز مورد توجه بسیاری از مهندسین قرار گرفته است. هبلکس از طریق ترکیب ماسه‌ی سیلیسی، آهک، سیمان، آب، آلومینیوم ساخته می‌شود. بلوک هبلکس که به عنوان بلوک aac نیز شناخته می‌شود، مزایا و معایبی دارد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب بلوک هبلکس نیز خواهیم پرداخت.

✔️هزینه تولید بالا

به منظور ساخت بلوک هبلکس از سیلیس استفاده می‌شود. از آنجایی‌که استخراج سیلیس نیازمند صرف هزینه‌ی زیاد می‌باشد، هزینه‌ی تولید بلوک هبلکس نیز به مراتب افزایش می‌یابد.

✔️پروسه‌ی طولانی ساخت و تولید متریال هبلکس

به منظور تولید متریال هبلکس به صورت کامل باید یک پروسه‌ی طولانی طی شود. برای تولید بلوک aac به استخراج آلومینیوم، سیلیس و مواد دیگر و ترکیب این مواد با یکدیگر نیاز است. همچنین، به منظور ساخت بلوک هبلکس باید مراحل دیگری مانند قالب‌بندی و پخت بلوک هبلکس طی شود.

بلوک هبکس

مزایا بلوک هبلکس

✔️میزان مقاومت فشاری کم بلوک هبلکس

بلوک هبلکس علاوه بر معایبی که دارد، دارای مزایای متعددی نیز می‌باشد. بنابراین، استفاده از بلوک هبلکس در ساختمان‌سازی کاربرد گسترده‌ای دارد.

✔️وزن سبک بلوک هبلکس

بلوک aac دارای وزن کمی است و به همین دلیل جابجایی و حمل و نقل بلوک هبلکس راحت‌تر صورت می‌گیرد.

✔️مقاوم در برابر دما و حرارت زیاد

بلوک هبلکس دارای مقاومت‌پذیری زیاد در برابر دما و حرارت بالا است. بنابراین، استفاده از بلوک هبلکس در ساختمان‌سازی باعث بهینه‌سازی در مصرف انرژی می‌شود.

✔️افزایش ایمنی در مقابل زلزله

ساختمان‌هایی که در پروسه ساخت و ساز آنها از بلوک هبلکس استفاده شده است دارای ایمنی بیشتری در مقابل زلزله هستند.

✔️مقاومت‌پذیری زیاد در برابر آتش گرفتگی و یخ زدگی

از مزایای دیگر بلوک هبلکس، افزایش میزان مقاومت در برابر آتش گرفتگی و یخ زدگی است. به همین منظور استفاده از این نوع مصالح در ساخت و ساز رواج پیدا کرده است. بلوک هبلکس مقاوم در برابر آتش و حرارت است و اگر ساختمان دچار آتش سوزی شود، این مصالح مانع از گسترش حریق در ساختمان می‌شوند.

✔️سرعت بالا در اجرا

بلوک هبلکس دارای وزن سبکی است که همین امر باعث شده که پروسه اجرا و نصب آن با سرعت بسیار بالایی صورت پذیرد.

✔️قابلیت سفارشی‌سازی بلوک هبلکس

در صورت نیاز به خرید بلوک هبلکس می‌توانید این مصالح را در ابعاد و اندازه‌های دلخواه و طبق دستور خودتان سفارش دهید.

✔️عایق در برابر صوت

عایق صوتی بودن بلوک aac از دیگر مزایای مهم این نوع مصالح محسوب می‌شود. استفاده از بلوک هبلکس در ساخت ساختمان‌های تجاری و مسکونی مانع عبور صدا به داخل ساختمان می‌شود. به همین منظور مهندسین از بلوک هبلکس در ساخت و ساز استفاده می‌کنند.

✔️حمل و نقل آسان

از آنجاییکه بلوک هبلکس دارای وزن کمی است، قابلیت حمل آن نیز آسان می‌باشد.

✔️مقاومت زیاد در برابر رطوبت

از بلوک هبلکس بیشتر در مناطق پرباران و مرطوب استفاده می‌شود زیرا این مصالح در مقابل رطوبت دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و اولین گزینه برای مهندسان می‌باشد.

✔️مقاومت زیاد در برابر نفوذ حشرات

بلوک‌های هبلکس به دلیل موادی که در ساخت آن استفاده شده است مقاومت بسیار بالایی در مقابل ورود حشرات به داخل ساختمان دارد و گزینه مناسبی برای مناطقی به شمار می‌رود که وجود حشرات موزی در آن بالا است.

✔️دارای قابلیت سوراخ کاری، میخ زنی و برشکاری

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بلوک هبلکس، قابلیت سوراخکاری، برشکاری و میخ زنی می‌باشد. این ویژگی و مشخصه‌ی بلوک هبلکس باعث شده است که بسیاری از مهندسین ترغیب به استفاده از این مصالح در ساخت و ساز شوند.

مزایای بلوک هبلکس

خرید بلوک هبلکس

مزایای بلوک هبلکس به مراتب بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشد. بنابراین، خرید و استفاده از این مصالح پرکاربرد به شما کمک می‌کند که ساختمان‌هایی مستحکم، با مقاومت بالا در برابر رطوبت، زلزله، نفوذ حشرات، آتش سوزی و... بسازید. با توجه به تمام نکاتی که درباره‌ی بلوک aac ارائه دادیم، این نتیجه را می‌گیریم که این مصالح ویژگی و مشخصه‌های منحصر به فردی دارند. بنابراین، اگر قصد ساخت و ساز را دارید، حتماً خرید بلوک هبلکس را در برنامه‌تان قرار دهید تا شاهد ساخت ساختمان‌های مسکونی و تجاری مقاوم و مستحکم باشید!

پیشنهاد می کنیم مقاله پودر سنگ گچ را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display