تماس با ساختمان ۰۹۱۲۴۹۸۲۱۶۵
ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۷

سیمان ضد آب چیست؟

سیمان ضد آب چیست؟
 
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

سیمان از کاربردی‌ترین مصالح است که در صنعت ساخت و ساز به صورت گسترده استفاده می‌شود. سیمان برای اتصال بین اجزای مختلف سازه‌هایی از قبیل سنگ، سرامیک، کاشی، آجر و. . مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، از سیمان به منظور ساخت و ساز سد‌ها، پل‌ها، ساختمان‌ها و سازه‌های مسکونی نیز استفاده می‌شود.

سیمان ضد آب چیست؟

سیمان ضد آب از طریق ترکیب سیمان پرتلند معمولی و سیمان آلومینات، سدیم کلسیم، دانه‌های سیلیکا و برخی افزودنی‌های دیگر تولید می‌شود. سیمان ضد آب باعث می‌شود که رطوبت به قسمت‌های داخلی سازه نفوذ پیدا نکرده و در نتیجه سازه استحکام زیادی دارد.

بیشتر بخوانید : ترک خوردن سیمان سفید

سیمان ضد آب چه مزایایی دارد؟

سیمان ضد آب از مصالح رایجی است که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایای استفاده از سیمان ضد آب عبارتست از:

 • کاهش میزان هدر رفتن سیمان برای انجام پروژه‌های ساختمانی بزرگ؛

 • استفاده از سیمان ضد آب برای ساخت پروژه‌های طولانی؛

 • جلوگیری از واکنش سیمان ضدآب با رطوبت و دی اکسیدکربن؛

 • جلوگیری از نفوذ رطوبت هوا به داخل سازه ساختمانی؛

 • کاهش هزینه‌های ساخت و ساز؛

 • قابلیت استفاده‌ی راحت در ساخت و ساز.

کاربرد‌های سیمان ضد آب چیست؟

سیمان ضد آب که از ترکیب مواد مختلف مانند پرتلند معمولی ساخته می‌شود در صنعت به صورت متداول در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیمان آبگریز یا سیمان ضد آب از مواد افزودنی مانند اسید‌های چرب ساخته شده است که نقش زیادی در ساخت سازه‌هایی مستحکم دارند.

سیمان ضد آب

استفاده از سیمان ضد آب مانع نفوذ آب و رطوبت به ساختار اصلی ساختمان می‌شود. استفاده از سیمان ضد آب به دلیل دارا بودن اسید‌های چرب مانع عبور رطوبت به قسمت داخلی ساختمان شده و به همین منظور از مصالح ساختمانی پرطرفدار محسوب می‌شود.

 • از کاربرد‌های سیمان ضد آب می‌توان به استفاده از این مصالح ساختمانی برای ساخت استخر، مخزن آب، لوله‌های سیمانی و... اشاره کرد.

 • از کاربرد‌های دیگر سیمان ضد آب می‌توان به قابلیت جلوگیری از نفوذ رطوبت این مصالح ساختمانی اشاره کرد.

 • از سیمان ضد آب برای ساخت سد و تونل نیز استفاده می‌شود. ‌

 • از سیمان ضد آب به عنوان درزگیر لوله‌ها استفاده می‌شود؛

 • سیمان ضد آب برای مقاوم‌سازی سازه در مقابل آب نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • از سیمان آبگریز یا سیمان ضد آب برای ضد آب کردن سطوح مختلف مانند سطوح آجری و بتونی استفاده می‌شود.

ویژگی‌های سیمان ضد آب

سیمان ضد آب از لحاظ عملکرد و طول عمر دارای مزایای بسیاری است و به همین منظور برای ساخت پروژه‌های بزرگ استفاده می‌شود. ویژگی‌های سیمان ضد آب عبارتند از:

✔️ساخت سازه‌های مستحکم و مقاوم: سیمان ضد آب اجازه می‌دهد که رطوبت کمتر به سازه نفوذ پیدا کند و در نتیجه باعث جلوگیری از ترک خوردگی سازه شود.

✔️کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری: استفاده از سیمان ضد آب باعث می‌شود که ساختمان کمتر دچار فرسایش شود و در نتیجه برای تعمیر سازه هزینه‌ی کمتری صرف شود.

✔️حفظ ظاهر و نمای ساختمان: سیمان ضد آب به دلیل اینکه دارای ویژگی ضد رطوبت است، در طولانی مدت باعث تخریب و فرسایش ساختمان نمی‌شود.

سیمان آبگریز

پوشش آبگریز نمای ساختمان

پوشش آبگریز نمای ساختمان باعث ایجاد هیچ تغییری در ساختمان نمی‌شود. اجرای پوشش آبگریز نمای ساختمان راحت است و زمان زیادی نیاز ندارد. استفاده از سیمان آبگریز به عنوان پوشش ساختمان باعث ساخت ساختمان‌هایی مستحکم و مقاوم می‌شود. سیمان ضد آب در دیوار‌های بتونی یا سنگی کاربرد داشته و مانع نفوذ آب می‌شود. این سیمان جزء سیمان‌های مقاوم در برابر نفوذ آب است و باعث افزایش استحکام سازه می‌شود.

خرید سیمان ضد آب

سیمان ضد آب در صنعت ساخت و ساز و مهندسی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیمان ضد آب از مصالح پر مصرف است که در ساخت سازه‌های مستحکم استفاده می‌شود. در صورتیکه در انتخاب مصالح ساختمانی به اندازه‌ی کافی دقت و توجه لازم را داشته باشید و مصالح ساختمانی مانند سیمان ضد آب را با دقت خریداری کنید، بنایی مستحکم و مقاوم خواهید ساخت.

پیشنهاد می کنیم مقاله سیمان کاری با دست را مطالعه کنید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display