تماس با ساختمان ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳
ساعت پذیرش سفارش شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۶

آجر و سفال

 آجر سفال از مصالح ساختمانی پرمصرف در اجرای تیغه‌ها و دیوارهای اصلی ساختمان به شمار می‌آید. به گونه‌ای که در هر پروژه ساختمانی سایزهای مختلفی از سفال‌های ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانتی‌متر در تعداد بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازاین‌رو آگاهی از قیمت آجر سفال و انتخاب نوع متناسب با نیاز علاوه بر افزایش مقاومت سازه در کاهش هزینه‌ها موثر واقع می‌شود. هرچند که خرید آجر سفال ارزان هزینه نهایی ساخت و ساز را کاهش می‌دهد اما توجه به کیفیت آن را تحت هیچ شرایطی نباید فراموش کرد. در همین راستا ساختمان دات آی آر نیز به منظور تامین نیاز متقاضیان، بهترین و کاربردی‌ترین سایزهای آجر سفال را ارائه می‌دهد. در ادامه علاوه بر بررسی قیمت بلوک سفالی، مزایای خرید آنلاین را هم توضیح خواهیم داد.

معرفی آجر سفال

پیش از بررسی قیمت آجر سفال، به معرفی و بررسی آن می‌پردازیم. آجر سفال نوعی مصالح ساختمانی سبک و نسبتا توخالی است که سوراخ‌های بزرگی دارد و در دیوارچینی کاربردی فوق‌العاده دارد. این محصول از قالب گیری ملات تهیه شده از نوعی خاک رس مخصوص به دست می‌آید. پس از خشک شدن قالب‌های رسی، آن‌ها را در کوره تا دمای ۲۰۰ درجه حرارت داده و در برابر ضربه و فشار محکم می‌کنند. این مصالح کاربردی در گذر زمان دچار تحولاتی شده و دارای انواع جدید و اصلاح شده است.

انواع آجر سفال

خرید آجر سفال بدون اطلاع از انواع مختلف آن که هریک ویژگی دارند، احتمال انتخاب اشتباه را افزایش می‌دهد. برخلاف تصور برخی، آجر سفال علاوه بر مدل ساده سوراخ دار، از نظر اندازه، ویژگی‌ها و طراحی دارای انواع مختلف است. این آجرها از نظر اندازه ابعاد دارای انواع ۵/۵ سانتی، ۷،۱۵ و ۲۰ سانتی متری هستند که هر یک تعداد خاصی سوراخ دارند. برخی دیگر از انواع آجرسفال شامل موارد ذیل هستند.

·         آجر سفال ساده

آجر سفال معمولی، کاربردی‌ترین نوع مصالح مورد استفاده در دیوار چینی دیوارهای اصلی و تیغه‌ها است. این محصول به شکل مکعب مستطیل بوده و دارای سوراخ‌های مرتب است.

·         بلوک سفالی سقفی

بلوک سفالی سقفی یکی از بزرگ‌ترین و سبک‌ترین انواع بلوک‌های سفالی است که در اجرای سقف کاربرد دارد. این محصول می‌تواند به عنوان جایگزین فوم یونولیت در سقف قرار بگیرد.

·         آجر سفالی فوم دار

این آجر سفالی دارای یک سوراخ عریض اضافی در مرکز است که با فوم پر شده است. هدف استفاده از فوم در این محصول عایق کردن آن در برابر صدا و حرارت است.

·         آجر سفالی نما

این محصول که مشابه آجر مهندسی است به دلیل ظاهر منحصربفرد در نمای ساختمان کاربرد دارد. آجر سفال نما دارای سوراخ‌های دایره‌ای کوچک و هم اندازه است که ظاهری متفاوت به آن می‌بخشند.

قیمت آجر سفال

قیمت آجر سفال به دلیل کاربرد زیاد در ساخت و ساز و استقبال بالای افراد از آن، مولفه‌ای موثر در هزینه نهایی پروژه به حساب می‌آید. ازاین‌رو اطلاع از قیمت انواع آن پیش از خرید امری هوشمندانه است. لازم به ذکر است هرچند که قیمت این محصول از سایر آجرها و بلوک‌ها کمتر است اما تحت تاثیر عوامل مختلف، تغییر می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد اما قیمت خرید آجر سفالی تحت تاثیر قیمت و صادرات گاز قرار دارد. به عبارتی هزینه گاز مصرفی کوره در قیمت نهایی محصول موثر واقع می‌شود.

نوسانات قیمت ارز نیز روی قیمت آجر سفالی تاثیر می‌گذارد. بدین صورت که افزایش قیمت ارز سبب صادرات بیشتر آجر سفالی به خارج و کاهش موجودی داخلی سفال شده و در نتیجه قیمت سفال به علت کمبود عرضه افزایش می‌یابد. همان طور که مشخص است اندازه و قالب آجر سفالی فاکتوری مهم در بهای آن است .البته که در این میان نباید کیفیت و مرغوبیت کالا و همچنین برند تولید کننده را که در قیمت محصول مذکور موثر هستند فراموش شوند.

خرید آجر سفال ارزان

بررسی قیمت بلوک سفالی تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های مختلف راهی مطمئن برای خرید ارزان‌ترین آجر سفالی است. نظر به اینکه این کار، امری زمان‌بر است بررسی قیمت روز آجر سفالی به صورت آنلاین راهکاری مطلوب محسوب می‌شود. بدین ترتیب به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بررسی قیمت انواع آجر سفال برندهای مختلف برایتان میسر می‌شود. علاوه بر این می‌توان از طریق سفارش آنلاین آجر سفال، بدون محدودیت مکانی محصولی ارزان و باکیفیت تهیه کرد.

مزایای خرید آنلاین آجر سفال

حال که افزایش تولید کنندگان و فروشندگان انواع آجر سفالی رصد قیمت و انتخاب بهترین نوع را به امری دشوار بدل کرده است، بازار آنلاین وارد عمل می‌شود. بدین صورت که متقاضی در هر زمانی از شبانه روز پس از بررسی قیمت روز آجر سفالی از طریق سایت، می‌تواند ثبت سفارش کند. همچنین افرادی که انتخاب برایشان دشوار است می‌توانند از مشاوره کارشناسان بهره‌مند شوند.

پس از ثبت سفارش، بار آجر سفالی در سریع‌ترین زمان ممکن بارگیری و آماده ارسال به مقصد می‌شوند. یکی از دغدغه‌های مشتریان در خرید آنلاین پیگیری وضعیت بار است که ساختمان دات آی آر با پشتیبانی ۲۴ ساعته و اپلیکیشن مخصوص آن را رفع کرده است‌. علاوه بر این، پیشگیری از اتلاف وقت مزیت بارز خرید آنلاین به شمار می‌آید.

راهنمای خرید آجر سفال

اگرچه قیمت آجر سفال مولفه‌ای مهم در خرید رضایت بخش محسوب می‌شود اما توجه به ویژگی‌های آجر سفال و تناسب آن با موقعیت امری حائز اهمیت‌ است. اولین نکته هنگام تهیه این محصول انتخاب فروشگاه معتبر و منصف است که ساختمان دات آی آر به خدمات منحصربفرد جزء بهترین‌ها محسوب می‌شود. سپس نوبت به انتخاب سایز آجر سفال متناسب با کارایی می‌‌رسد.

به طور مثال آجر سفال ۲۰ سانتی متری انتخابی مطلوب برای دیوارهای اصلی است در حالی که نمونه‌های کوچک‌تر برای تیغه چینی مناسب هستند. پس از تعیین سایز و نوع سفال، نوبت به کیفیت و مقاومت آجر سفالی می‌رسد که از روی رنگ و وزن آن نیز قابل تشخیص است. آجر سفال مرغوب علاوه بر رنگ یکنواخت و پخت کامل، دارای لبه‌های تیز و صاف و سوراخ‌های مرتب است.

سخن پایانی

قیمت آجر سفال همچون سایر مصالح ساختمانی کاربردی به طور روزانه تغییر می‌کند. ازاین‌رو بررسی قیمت روز آجر سفالی امری بدیهی است. لازم به ذکر است قیمت این محصول در سایت‌ معتبر ساختمان دات آی آر که مرجع تخصصی ساختمان است به راحتی قابل دسترسی است. این مجموعه علاوه بر درج قیمت بلوک سفالی و انواع سفال برندهای مختلف به صورت روزانه، خرید آجر سفال ارزان را برای خریداران میسر می‌کند. علاوه بر این پس از انتخاب محصول مدنظر و ثبت سفارش، محموله بارگیری شده و در سریع‌ترین زمان به دست مشتری می‌رسد. نکته جالب توجه در این مورد، امکان پرداخت هزینه کالا خریداری شده از ساختمان دات آی آر پس از تحویل آن در محل است.

فیلترها
Sort
display