تماس با ساختمان ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳
ساعت پذیرش سفارش شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۶

راهنمای جامع نگهداری از شیرآلات خانگی

راهنمای جامع نگهداری از شیرآلات خانگی

تعمیر و نگهداری شیر آب فقط به تمیز کردن آنها محدود نمی شود. تعمیر و نگهداری شیر آب از روز نصب آنها شروع می شود. سه نوع اصلی شیرها شامل شیرهای شستشو (معمول و پرکاربرد)، شیرهای اهرمی و چشمی می باشد. شیرهای اهرمی طول عمر بسیار بالایی دارند. کمتر احتمال نشتی دارند و نیاز به تعمیر دارند. دریچه های آب بندی باید هر از چند گاهی تعویض شوند. تقریباً هر کسی می تواند به راحتی آب بند این شیرها را تعویض کند. شیر آب گرم به دلیل دمای بالای آب زودتر خراب می شود و باید زودتر از شیر آب سرد آب بند آن را تعویض کنید.

از آنجایی که مکانیزم شیر شوینده شیشه جلو چرخشی است، باید در نگهداری آنها دقت بیشتری شود. با گذشت زمان، در طول عمر این نوع شیرها، آب بندی آنها خورده می شود و برای کنترل آب باید بچرخند و فشار بیشتری وارد کنند. شما باید در این مورد بسیار مراقب باشید.

نکاتی که برای نگهداری از شیرآلات خانگی باید رعایت شود

نکاتی که برای نگهداری از شیرآلات خانگی باید رعایت شود

شیرآلات خانگی از جمله مهمترین قسمت‌های تاسیساتی در خانه‌ها هستند و نیازمند نگهداری صحیح هستند تا عمر مفید آن‌ها افزایش یابد. در ادامه، راهنمای جامعی برای نگهداری و مراقبت از شیرآلات خانگی ارائه می‌شود:

۱. بررسی و رفع نشتی: منظور از نشتی، روان آب یا رطوبتی است که از شیرآلات بیرون می‌آید. بررسی دوره‌ای شیرآلات و رفع هر گونه نشتی ضروری است. در صورت وجود نشتی، می‌توانید از دستگاه سیلیکون استفاده کنید تا آن را رفع کنید.

۲. پاکسازی فیلترها: شیرآلات دارای فیلترهای جمع‌آوری ذرات معلق در آب هستند. بهتر است این فیلترها را به صورت دوره‌ای تمیز کنید و در صورت ضرورت، جایگزین کنید.

۳. تمیز کردن آبکشی: آبکشی شیرآلات ممکن است به مرور زمان کثیف شود. برای تمیز کردن آبکشی، آن را با یک محلول شستشوی صابونی یا استفاده از خلالی مناسب شستشو دهید.

۴. جلوگیری از رسوبات: رسوبات معمولاً درون شیرآلات تشکیل می‌شوند و می‌توانند عملکرد آن را مختل کنند. برای جلوگیری از رسوبات، از محلول‌های ضد رسوب و تمیزکننده شیرآلات استفاده کنید.

۵. حفظ درجه حرارت: شیرآلات گرمایی ممکن است به طور طبیعی در طول زمان کاهش دهد. بررسی دوره‌ای و تنظیم مجدد درجه حرارت آن‌ها بر اساس نیاز خانه‌ی شما اهمیت دارد.

۶. جلوگیری از ضربه: ضربه‌های قوی به شیرآلات می‌توانند آن‌ها را خراب کنند. بنابراین، در هنگام استفاده یا تمیز کردن آن‌ها، به آرامی و با دقت عمل کنید تا از ضربه جلوگیری کنید.

با رعایت این راهنما، می‌توانید از شیرآلات خانگی خود بهترین بهره را ببرید.

تعمیر و نگهداری شیرآلات

تعمیر و نگهداری شیرآلات

می توانید از یک حوله برای پیچیدن شیر آب استفاده کنید تا محلول به سرعت تبخیر نشود. بعد از 15 دقیقه شیر را با سرکه سفید و چسب نواری به خوبی تمیز کنید. تغییر رنگ شیر از سفید به زرد امکان پذیر نیست. این تغییر رنگ در طول زمان در اثر واکنش های شیمیایی و از بین رفتن پوشش شیر ایجاد می شود. اما هر چقدر هم که لکه های سفید زیاد باشد با این روش برطرف می شود. در آخر دوباره همه مواد را با آب سرد بشویید.

نظافت شیرآلات

تمیز نگه داشتن شیرآلات و بدون لکه تقریبا غیرممکن است. تمام شیرها به مرور زمان لکه می‌شوند. مهمترین چیز این است که از تبدیل لکه به رسوب جلوگیری کنید. پوشش برخی از شیرها با بقیه متفاوت است. ممکن است رنگ آنها متفاوت باشد، اما روش نگهداری از شیرآلات یکسان است.

تمیز نگه داشتن شیرآلات

لکه هایی که روی شیر می بینید ممکن است لکه های روغنی باشند. حتی قطرات پاک کننده هایی مانند رسوب زدا و سفید کننده نیز اگر با آب پاک نشود به لکه و رسوب روی شیر آب تبدیل می شود و شیرها را می خورد.

معمولاً شیر آب گرم و طرفی که به لوله آب گرم متصل است خطر بیشتری برای ایجاد لکه و رسوب دارند. واکنش های شیمیایی و بارش در دماهای بالا به راحتی انجام می شود. این عامل باعث می شود یک طرف شیر شما تقریبا سالم باشد و سمت آب گرم کاملا تغییر رنگ دهد. در این مرحله می توان از پاک کننده قوی تر از سرکه استفاده کرد. نصف لیوان آبلیموی تازه را با دو قاشق جوش شیرین مخلوط کنید. آنها را خوب مخلوط کنید و با اسفنج یا ابزار نرم روی شیر ماساژ دهید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی شیر بماند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، هرگز از پاک کننده های خشن و اسیدی برای تمیز کردن و نگهداری شیرآلات خود استفاده نکنید. با این حال، گاهی اوقات کار منسوخ می شود و شیرهای شما به دلیل عدم مراقبت مناسب و نظافت به موقع، کاملاً تغییر رنگ می دهند. این تغییر رنگ و مقدار جرم آنقدر قابل توجه است که دیگر آب، صابون و حتی سرکه راه حل نخواهند بود. اگر شما نیز قصد خرید و یا اطلاع از قیمت انواع شیرآلات ساختمانی رادارید به سایت ساختمان دات آی آر مرجع تخصصی صنعت ساختمان سربزنید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید
فیلترها
Sort
display