تماس با ساختمان ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳
ساعت پذیرش سفارش شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۶

تناسب اندام با جکوزی

تناسب اندام با جکوزی

فواید جکوزی فراتر از کاهش درد و رفع خستگی هستند؛ به طوری که می‌توان با جکوزی به تناسب اندام رسید! حتما می‌پرسید که جکوزی چگونه به تناسب اندام کمک می کند؟ شاید باورش برایتان سخت باشد اما می‌توان تنها با نشستن در جکوزی آب گرم، وزن کم کرد. البته انجام حرکات و تمرینات ورزشی در داخل وان جکوزی نیز میزان سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. با ما همراه باشید تا راه‌های رسیدن به تناسب اندام با جکوزی را بررسی کنیم.

تناسب اندام با جکوزی

در پی بررسی فواید و کارایی چشمگیر جکوزی در بهبود وضعیت جسمانی، می‌توان تاثیر آن در تناسب اندام را هم عنوان کرد. در واقع طبق تحقیقات انجام شده قرار گرفتن در آب گرم و یا داغ جکوزی سبب مصرف کالری و در نتیجه سوزاندن چربی‌ها می‌شود. تاثیر این متد به حدی است که استفاده از جکوزی را به عادت روزانه بسیاری از افراد بدل کرده است.

برای رسیدن به تناسب اندام با جکوزی، رعایت رژیم غذایی و ورزش نیز امری الزامی است. در کنار انجام این کارهاست که فرد ضمن استراحت در جکوزی می‌تواند به اندام ایده‌آل هم برسد. با این اوصاف استراحت در جکوزی ضمن رفع خستگی و کاهش دردها، گردش خون را بهبود بخشیده و سبب سوزاندن کالری‌های اضافی می‌شود.

تناسب اندام با جکوزی

فواید جکوزی برای تناسب اندام

جکوزی علاوه بر اینکه فضایی تفریحی و آرام بخش برای فرد مهیا می‌کند، امکان کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام را برای فرد به ارمغان می‌آورد. فواید استفاده از جکوزی برای تناسب اندام شامل ایجاد شور و نشاط در فرد، رفع خستگی‌های ناشی از ورزش، افزایش انعطاف پذیری، تنظیم خواب و ... هستند. در واقع روند کاهش وزن و حفظ تناسب اندام با جکوزی بسیار آسان‌تر است. توضیح فواید مستقیم و غیرمستقیم جکوزی در تناسب اندام به شرح ذیل است:

  •         رفع خستگی ناشی از تمرین و ورزش روزانه
  •         رفع گرفتگی و درد عضلات در کنار افزایش انعطاف آن‌ها
  •         بهبود وضعیت آرتروز، دیسک کمر و درد مفاصل و میسر کردن امکان انجام تمرینات ورزشی
  •         افزایش عملکرد مفید عضلات

تمرین با جکوزی

راه های رسیدن به تناسب اندام با جکوزی

تناسب اندام با جکوزی روش‌ها و تکنیک‌های خاصی دارد که بهره گیری از آن‌ها سبب کسب نتیجه مطلوب می‌شود. این روش‌ها شامل موارد ذیل هستند:

۱.حرکات ورزشی در آب جکوزی

۲.حرکات کششی در آب جکوزی

۳.استراحت و ریلکس کردن در آب جکوزی

۴.قرار گرفتن در جکوزی پیش از وعده‌های غذایی

حرکات ورزشی در آب جکوزی

در پاسخ به اینکه جکوزی چگونه به تناسب اندام کمک می کند، باید گفت انجام حرکات ورزشی در آب گرم جکوزی یکی از روش‌های بسیار موثر است. ورزش در محیط جکوزی به دلیل خاصیت شناوری راحت تر از شرایط عادی است. ورزش در آب علاوه بر اینکه امکان چربی سوزی را بیشتر می‌کند، فشار وارد بر مفاصل را به حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.

ورزش‌های مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام در جکوزی آب گرم وجود دارند که فرد را هم زیاد خسته نمی‌کنند. تمریناتی چون پا زدن، استفاده از وزنه‌های تمرین دست و بازوها، تمرین دراز و نشست و ... در محیط آبی به راحتی انجام می‌شوند.

 

حرکات کششی در آب جکوزی

انجام حرکات کششی یکی دیگر از روش های رسیدن به تناسب اندام در جکوزی است که سبب تسکین دردهای عضلانی هم می‌شود. حرکات کششی در جکوزی باید در آرامش و بدون هیچ عجله‌ای انجام شوند. حرکات کششی مناسب داخل جکوزی روی قسمت‌های مختلف بدن چون شانه‌ها، عضلات شکم، ران‌ها و ساق پا هم اثر می‌گذارند. برخی از این حرکات کششی شامل موارد ذیل هستند:

  •         ابتدا در آب گرم جکوزی بنشینید سپس با دست زانوی مخالف را گرفته و همان سمت بچرخید. سپس این عمل را روی سمت دیگر انجام دهید.
  •         هر دو دست خود را روی یک زانو قرار داده و پا را به آرامی به قسمت شکمی جمع کنید.
  • هر یک از پاها را نوبتی به صورت مورب به درون شکم جمع کنید.

حرکات کششی در آب جکوزی

استراحت و ریلکس کردن در آب جکوزی

اگر ورزش کردن در جکوزی را دوست ندارید یا شرایطش برایتان مهیا نیست می‌توانید تنها با نشستن در وان جکوزی آب گرم کالری بسوزانید. در واقع با آب تنی در جکوزی می‌توان در کنار استراحت، وزن کم کرد. برای سوزاندن کالری در جکوزی آب گرم، بهتر است به طور منظم از آن استفاده کنید. در واقع لازمه کاهش وزن به کمک جکوزی، جلسات مرتب در بلند مدت است. بدین منظور برای کسب نتیجه مطلوب پیشنهاد می‌شود سه بار در هفته در جکوزی آب تنی کنید.

قرار گرفتن در جکوزی قبل از شام و قبل از خواب

طبق تحقیقات انجام شده غوطه ور شدن در آب جکوزی سبب کاهش قند خون و کمک به تنظیم سطح آن می‌‌کند. با این اوصاف آب تنی در جکوزی پیش از شام در کنترل قند خون و عدم ذخیره آن در شکم و پهلوها می‌شود. استراحت در جکوزی همچنین سبب کسب آرامش و داشتن خوابی آرام می‌شود که از افزایش وزن پیشگیری می‌کند. می‌دانیم که خوابی کامل و آرام در تنظیم وزن نقش بسزایی دارد؛ بنابراین استفاده از جکوزی برای داشتن خوابی آرام در جهت کنترل وزن موثر واقع می‌شود.

جکوزی چند کالری می‌سوزاند؟

در پروسه کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام با جکوزی، توجه به کالری‌های دریافتی و مصرفی امری شایان توجه است. اگرچه میزان کالری که در هر بار استفاده از جکوزی به طور دقیق مشخص نیست اما با استفاده مرتب از جکوزی تا سه یا شش ماه می‌توان شاهد کاهش وزن محسوس بود. مشخص است انجام تمرینات و حرکات ورزشی در نتیجه بخش بودن این روند نقش بسزایی دارد.

سخن پایانی

در این مطلب از ساختمان دات آی آر علاوه بر پاسخ به اینکه جکوزی چگونه به تناسب اندام کمک می کند، روش های استفاده از آن را هم شرح دادیم. مجموعه ساختمان دات آی آر به عنوان مرجع تخصصی ساختمان با آگاهی از کارآیی جکوزی در بهبود وضعیت جسمانی و حتی تناسب اندام، اطلاع رسانی در این مورد را وظیفه خود می‌داند. این تیم توانمند همچنین خدمات مطلوبی در عرصه ساختمان به فعالان این عرصه ارائه می‌دهد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید
فیلترها
Sort
display