تماس با ساختمان ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳
ساعت پذیرش سفارش شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۶

شیرآلات استیل یا کروم چه ویژگی هایی دارد؟

شیرآلات استیل یا کروم چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به اینکه شباهت بالای شیرآلات کروم و استیل با یکدیگر خریداران را بر سر دوراهی قرار می‌دهد؛ آشنایی با ویژگی های شیرآلات استیل و کروم سبب انتخاب بهتر و متناسب با نیاز می‌شود. شیرآلات استیل با ظاهر درخشان و زیبایی که دارند نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند. البته که شیرآلات کروم هم ظاهری براق و ساختاری مقاوم دارند. با ما همراه باشید تا ویژگی‌ها و تفاوت شیرآلات استیل با کروم را به تفصیل بررسی کنیم.

ویژگی های شیرآلات استیل و کروم

آشنایی با ویژگی های شیرآلات استیل

شیرآلات استیل که در صنعت و ساختمان کاربرد چشمگیر دارند جزء محصولات مقاوم، زیبا و پرطرفدار به شمار می‌آیند. در راستای آشنایی با ویژگی های شیرآلات استیل، ابتدا جنس آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. استیل که از ترکیب عناصر فولاد، کربن و ... به دست می‌آید دارای خواص شیمیایی فولاد و خواص فیزیکی جالب توجهی است. مزایای قابل توجه این آلیاژ سبب کارایی بالای شیرآلات استیل و استقبال مردم شده است. برخی از ویژگی‌ های شیرآلات استیل شامل موارد ذیل هستند:

ظاهر یکدست و صیقلی

یکی از مزایای شیرآلات استیل که سبب تمایز آن‌ها از سایرین شده، سطح صاف و هموار آن‌ها است. سطح صیقلی و زیبای این شیرآلات علاوه بر افزایش جلوه بصری، شستشو و نظافت را هم آسان می‌کند.

مقاومت در برابر خوردگی

یکی از خواص جالب توجه استیل، ایجاد لایه بیرونی محافظ در برابر رطوبت و خوردگی است. پیرو همین امر شیرآلات استیل در برابر زنگ زدگی، تغییر رنگ و واکنش با عناصر موجود در هوا مقاومت بالایی دارند.

مقاومت دربرابر خوردگی

دوام و ماندگاری چشمگیر

شیرآلات استیل به دلیل ساختار منحصربفرد و مقاوم آلیاژ استیل سال‌های سال قابل استفاده هستند. در واقع مقاومت این آلیاژ در برابر عوامل محیطی و ساییدگی سبب افزایش دوام و عمر طولانی شیرآلات تهیه شده از آن می‌شود.

مقاومت در برابر انبساط و انقباض

یکی از نکات مهم در ساختار شیرآلات مطلوب، مقاومت آن‌ها در برابر نوسانات دمایی است. اگرچه همه فلزات در برابر تغییرات دمایی منبسط و منقبض می‌شوند اما استیل در برابر تغییرات دمایی مقاومت مطلوبی از خود نشان می‌دهد. بدین صورت که کیفیت شیرهای استیل در برابر آب داغ و آب سرد و همچنین تغییرات دمایی محیط  تغییر نمی‌کند.

خاصیت پاک شوندگی بالا

سطح صاف و یکدست استیل، شستشو و پاک کردن شیرآلات استیل را بسیار آسان کرده است. بدین صورت که رسوب کمتری روی سطح این شیرها ایجاد شده و بسیاری از لکه‌های روی آن‌ها با یک دستمال نمدار پاک می‌شوند.

فاقد ناخالصی و سرب

از دیگر ویژگی‌های بارز شیرآلات استیل، عدم وجود سرب در ساختارشان و حفظ خاصیت آب است. در واقع نبود سرب در استیل، سبب حفظ کیفیت آب آشامیدنی می‌شود. همچنین این شیرآلات کاملا بهداشتی بوده و مناسب آشپزخانه هستند.

بررسی ویژگی های شیرآلات کروم

بررسی ویژگی های شیرآلات کروم

با توجه به تنوع شیرالات ساختمانی از نظر جنس و آبکاری بررسی ویژگی های شیرآلات کروم امری شایان توجه است. شیرآلات کروم به دلیل ویژگی‌ها و مزایای قابل توجهی که دارند در قسمت‌های مختلف ساختمان چون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام کاربرد چشمگیر دارند. فلز کروم در واقع با مقاومت و جلاپذیری بالایی که دارد به عنوان لایه آبکاری شیرآلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیگر ویژگی‌های شیرآلات کروم شامل موارد ذیل هستند:

ظاهر شیک و درخشنده

یکی از دلایل محبوبیت شیرآلات کروم، ظاهر شیک و درخشان آن‌هاست که در گذر زمان هم حفظ می‌شود. رنگ این شیرآلات مابین رنگ خاکستری روشن تا نقره‌ای براق متغیر است. ازاین‌رو ظاهر براق و صیقلی در کنار رنگ زیبا، جلوه‌ای خاص به آن‌ها می‌بخشد.

سخن پایانی

در این مقاله از ساختمان دات آی آر علاوه بر آشنایی با ویژگی های شیرآلات استیل و کروم، تفاوت آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. هدف از این مطلب آگاهی بیشتر افراد از تفاوت‌ها و ویژگی‌های این شیرآلات پرطرفدار و انتخاب بهتر است. ساختمان دات آی آر به عنوان مرجع تخصصی صنعت ساختمان انواع شیرآلات و مصالح ساختمانی کاربردی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید
فیلترها
Sort
display