تماس با ساختمان ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳
ساعت پذیرش سفارش شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۶

چسب کاشی پودری چیست و استفاده از آن چه مزایایی را به همراه دارد؟

چسب کاشی پودری چیست و استفاده از آن چه مزایایی را به همراه دارد؟
 
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چسب کاشی پودری چیست؟ چسب کاشی پودری در حقیقت یک نوع ماده‌ی چسبنده است که از آن برای متصل کردن انواع کاشی به سطح استفاده می‌کنند؛ حال ممکن است این چسب کاشی پودری بر پایه سیمان سفید باشد یا ممکن است چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر باشد که هر یک از آن‌ها کاربرد و مصارف زیادی در کسب و کارها دارند. از زمان‌های قدیم تابه‌حال از ملات‌های مختلفی برای چسباندن مصالح ساختمانی به یکدیگر استفاده می‌شد؛ اما امروزه استفاده از ملات‌های قدیمی که معایب زیادی را به همراه داشتند، منسوخ شده و ملات‌ها و چسب‌های جدیدی مانند چسب کاشی پودری جایگزین ملات‌های نامناسب شده‌اند.
تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا درباره این چسب، مزایای استفاده از آن و اطلاعاتی کامل و جامع را درباره این چسب در اختیار شما بگذاریم.

چسب کاشی پودری چیست

چسب کاشی پودری چیست؟

چسب کاشی پودری چیست؟ در زمانهای گذشته ملاتی که برای اتصال مصالح ساختمانی و کاشی‌ها به یکدیگر استفاده می‌شد، ترکیبی از ماسه، شن و سیمان بود؛ قابل ذکر است که بدانید کاشی‌های مصارف بسیار زیادی داشته و در بخش‌های مختلفی از یک سازه نصب می‌شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که اتصال از طریق بهترین چسب و ابزار انجام شود.
بسیاری از پیمانکاران و استادکارانی که کار آن‌ها نصب کاشی است؛ بهترین و پرکاربردترین چسب برای نصب کاشی را چسب کاشی پودری بر پیه سیمان سفید یا چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر می‌دانند. به همین خاطر امروزه میزان استفاده از این نوع چسب‌ها برای اتصال کاشی‌ها به انواع سطوح بسیار افزایش پیدا کرده و کیفیت اتصال را به شکل چشمگیری ارتقا داده است.
چسب کاشی پودری چیست؟ این چسب ماده‌ای است که علاوه بر فراهم کردن کیفیت، افزایش سرعت کار، ساده‌تر کردن کار، بالا بردن دوام و... می‌تواند روی میزان زیبایی ظاهر کار نیز تأثیر گذاشته و نمایی متفاوت از دیگر ملات‌ها را برای شما خلق کند.

البته لازم به ذکر است که بدانید میزان عملکرد مثبت و کیفیت این نوع چسب به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال وضعیت چسباندن کاشی روی دیوار متفاوت از چسباندن کاشی روی کف زمین است و محل نصب کاشی می‌تواند روی کیفیت این نوع چسب تأثیر بگذارد.
مورد دیگری که روی کیفیت نهایی کار تأثیر دارد این است که باید سطح زیرین کار شما بسیار هموار بوده و زیرسازی مناسب روی آن انجام شده باشد، در غیر این صورت اتصال کاشی و سطح زیرین آن به خوبی انجام نخواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع چسب کاشی، مزایا و اطلاعات کاربردی بیشتری را درباره این نوع چسب در اختیار شما بگذاریم. 

چسب کاشی پودری و فواید آن

معرفی انواع چسب کاشی

برای تولید انواع چسب کاشی از مواد مختلفی مانند ماسه، شن، سیمان و برخی دیگر از مواد اضافه‌ای که به بهبود ویژگی‌های چسب کمک می‌‌کنند، استفاده می‌شود. این ترکیب می‌تواند بهترین ماده چسبنده برای اتصال کاشی‌های شما به سطوح باشد. چسب کاشی پودری چیست؟ این چسب از اصلی‌ترین و پراستفاده‌ترین نوع چسب‌های کاشی است که شما می‌توانید آن را از طریق صفحات اینترنتی و سایت‌ها خریداری کرده یا به صورت حضوری از بازار تهیه کنید.
شما می‌توانید از چسب کاشی پودری بر پایه سیمان یا از چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر، برای انواع سطوح مختلف ازجمله سطوحی که از قبل کاشی کاری شده‌اند، سطوحی که با سیمان صیقل داده شده‌اند، سطوح چوبی و دیگر انواع سطوح استفاده کنید.
از بهترین و پرمصرف‌ترین چسب‌های کاشی می‌توان به نوع پودری آن اشاره کرد که بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر است؛ این نوع چسب علاوه بر اتصال کاشی‌ها قابلیت اتصال برخی از سنگ‌ها و سرامیک را نیز بر روی سطوح دارد. 

معرفی انواع چسب کاشی

پودر چسب کاشی چیست؟

از مهم‌ترین و متمایزکننده‌ترین ویژگی چسب کاشی پودری می‌توان به قابلیت ضد رطوبت آن بعد از خشک شدن اشاره کرد؛ دلیل مقاومت این چسب در برابر رطوبت، استفاده از پلیمر در ترکیب آن است.
به همین خاطر با استفاده از این نوع چسب می‌توانید با یک تیر دو نشان سطح و علاوه بر اتصال کاشی و سرامیک به انواع سطوح، به نوعی آب‌بندی سطح را نیز انجام دهید.
در زمان‌های قبل‌تر از دوغاب برای اتصال کاشی‌ها و سرامیک‌ها بر روی سطح استفاده می‌کردند که هزینه‌های بسیار زیادی را برای پیمانکار به همراه داشت؛ اما امروزه با استفاده از چسب کاشی پودری بر پایه سیمان سفید یا چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر، این هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش شده و اجرای پروژه بسیار اقتصادی‌تر انجام خواهد شد.
چسب کاشی پودری چیست؟ این نوع چسب از بهترین متصل کننده‌ها به حساب می‌آید که از آن برای چسباندن کاشی، سرامیک، سنگ، گچ، چوب، آجر و موزاییک بر روی انواع سطح و زیرسازی‌ها استفاده می‌شود. از دلایل استفاده از پرایمر در این نوع چسب‌ها می‌توان به افزایش استحکام و خواص چسبندگی بیشتر آن اشاره کرد.

پودر چسب کاشی چیست؟

شرایط استفاده از چسب کاشی پودری

شرایط استفاده از چسب کاشی پودری چیست؟ اگر می‌خواهید در زمان استفاده از چسب کاشی پودری بهترین نتیجه را از کار خود بگیرید، لازم است که حتماً از یک سری اصول و قواعد پیروی کنید.
در ابتدا باید بدانید که سطح مورد نظر شما برای اجرا باید کاملاً تمیز، خشک و عاری از هرگونه چربی و گردوغبار باشد. سطح مورد نظر شما باید قبل از اجرای چسب، کاملاً آماده باشد؛ اگر روی سطح شما کاغذ دیواری، گچ، آسفالت یا قیرگونی وجود دارد، ابتدا باید آن را به طور کامل از بین برده و سپس برای چسب زدن آماده کنید.
اگر سطحی که می‌خواهید روی آن چسب کاشی پودری را اجرا کنید مرطوب است، باید برای اتصال بهتر تمامی سطح کاشی را چسب زده و هنگام اتصال فشار بیشتر را برای اتصال بهتر روی آن اعمال کنید؛ البته که اتصال در چنین شرایطی کمی بیشتر از سطوح خشک زمان می‌برد.

شرایط استفاده از چسب کاشی پودری

با کاربرد چسب کاشی پودری آشنا شوید

کاربرد چسب کاشی پودری چیست؟ این چسب در اتصال بسیاری از سنگ‌ها، موزاییک‌ها، سرامیک‌ها و... بر روی انواع سطوح نقش دارد. برای نصب انواع مصالح بر روی انواع سطوح بتنی، رنگ شده و... می‌توانید از چسب کاشی پودری بر پایه سیمان سفید یا چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر استفاده کنید. استفاده از این نوع چسب‌ها در مواردی که خاصیت ضد نفوذ رطوبت، استحکام و دوام بسیار بالا، مقاومت در برابر حرارت و گرمای زیاد و... برای شما اولویت دارد، پیشنهاد می‌شود.
این چسب‌ها به راحتی با آب ترکیب شده و برای چسباندن کاشی جدید بر روی کاشی قدیمی بهترین گزینه انتخابی به حساب می‌آید. این چسب در بین بسیاری از ماده‌های متصل کننده و چسب‌های موجود در صنعت ساختمان سازی، جزو بهترین و قدرتمندترین چسب‌ها محسوب می‌شود.
از نکات قابل توجه در استفاده از چسب کاشی پودری می‌توان به مدت زمانی اشاره کرد که طول می‌کشد تا این چسب خشک شود؛ به همین خاطر شما می‌توانید در این فاصله کاشی یا موزاییک خود را اگر در جای درست قرار نگرفته بود جابه‌جا کرده و در جای مناسب بچسبانید.
تمامی این موارد و کاربردهای ذکر شده باعث شده تا این محصول به یک متریال پرکاربرد و پرطرف‌دار در صنعت ساخت و ساز تبدیل شود.

کاربرد چسب کاشی پودری

مزایای استفاده از چسب کاشی

مزایای استفاده از چسب کاشی پودری چیست؟ همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، مواد تشکیل دهنده این نوع چسب معمولاً ماسه و سیمان به همراه موادی اضافه است که به بهبود ویژگی‌های اساسی آن کمک می‌کند. چسب کاشی پودری چیست؟ چسبی است که استفاده از آن مزایا و ویژگی‌های مثبت بسیاری را برای پیمانکاران و استادکاران به همراه دارد که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد:

راحتی در استفاده از چسب کاشی

ازجمله بارزترین ویژگی‌های این چسب می‌توان به راحتی آسانی مصرف آن و اجرای بدون مشکل در هرگونه پروژه‌ای اشاره کرد. این نوع چسب‌ها دارای دو مدل مختلف خمیری و پودری شکل هستند که نوع خمیری آن به شکل آماده به فروش می‌رسد؛ اما برای استفاده از نوع پودری آن باید قبل از اجرا کمی با آب ترکیب شود.
پیش از این برای اتصال مصالح به یکدیگر از انواع ملات و دوغاب استفاده می‌شد که فرایند ساخت آن‌ها با کثیف کاری و به‌هم‌ریختگی زیادی همراه بود؛ اما امروزه این نوع چسب‌ها در ظرف‌ها و تیوپ‌هایی ارائه می‌شود که به تمیزی اجرای کار و جابه‌جایی راحت ابزار کمک می‌کند. از دیگر راحتی‌هایی که در زمان استفاده از این نوع چسب با آن مواجه هستید این است که لازم نیست تا برای چند روز کاشی‌ها را درون آب قرار دهید؛ تنها کافی است تا آن‌ها را از جعبه خارج کرده و بلافاصله برای چسباندن از آن‌ها استفاده کنید.

راحتی در استفاده از چسب کاشی

سرعت بالا در اجرا

امکان اجرای کار با استفاده از چسب کاشی تنها از طریق یک کاردک فراهم بوده و کاشی کاران برای چسباندن کاشی‌ها تنها مساحتی به اندازه یک متر مربع از کاشی را برای چسب کاری انتخاب کرده و بعد از مالیدن چسب بر روی کاشی، آن را روی جای مورد نظر محکم کرده و تنظیم می‌کنند.
چسب کاشی پودری چیست؟ این چسب با راحتی اجرا و سرعت بالایی که به کار استادکاران می‌بخشد، به محصولی پرطرف‌دار در بسیاری کسب و کارها تبدیل شده است.

سرعت بالا در استفاده از چسب کاشی پودری

کیفیت بالا در اجرای کار

گاهی ممکن است در زمان چسباندن کاشی‌ها با ملات‌های قدیمی خطا کرده و کاشی را در جای اشتباه قرار دهید؛ اگر ملات شما زودگیر باشد، فرصت جابه‌جا کردن کاشی را نخواهید داشت؛ اما از آنجایی که این چسب‌ها مدت کوتاهی زمان می‌برد تا خشک شوند، استادکار می‌تواند کاشی را بعد از چسباندن کمی جابه‌جا کرده و در محل مناسبی قرار دهد، به این صورت ظاهر و کیفیت کار بسیار عالی از آب در می‌آید.
چسب کاشی پودری چیست؟ چسبی است که به بهبود زیبایی و کیفیت نهایی کار می‌افزاید و بهتر است برای اجرای آن از یک ماله برای پخش کردن یکنواخت چسب در پشت کاشی استفاده کنید؛ چرا که با این کار می‌توانید از شکستن گوشه کاشی‌ها و همچنین نشتی آب به سطوح زیرین کاشی جلوگیری کنید.

کیفیت بالا در اجرای چسب کاری کاشی پودری

تنوع در استفاده

چسب کاشی پودری چیست؟ چسبی است که تنوع در اجرا را برای افراد به همراه می‌آورد؛ شما می‌توانید علاوه بر کاشی‌ها، انواع مختلف سنگ، موزاییک، چوب و... را نیز به وسیله این چسب به یکدیگر بچسبانید. ازجمله تنوع در استفاده و مزایای این چسب می‌توان به امکان استفاده از آن برای چسباندن کاشی‌ها، موزاییک‌های شیشه‌ای، گرانیت‌های بزرگ ۶۰ در ۶۰، چسباندن کاشی‌های به سطوح صیقلی و پولیش شده، امکان چسباندن کاشی جدید بر روی کاشی‌های قدیمی بدون نیاز به کندن آن‌ها، استفاده در محیط‌های آزاد و بیرونی، استفاده در اماکن صنعتی، استخرهای شنا و محیط‌های مرطوب و... اشاره کرد.
تمامی این مزایا باعث شده تا این محصول به محصولی پرطرف‌دار در بسیاری از کسب و کارها تبدیل شود.

تنوع در استفاده از چسب کاشی پودری

اقتصادی بودن

هزینه به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارهای در اجرای هر پروژه‌ای چه کوچک و چه بزرگ جزو حیاتی‌ترین مسائلی است که برای کارفرمایان حائز اهمیت است. موضوع اقتصادی در اجرای پروژ‌ه‌های بزرگ اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه کوچک‌ترین تفاوت قیمتی در خرید مصالح می‌تواند هزینه نهایی را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهد.
همان‌طور که گفتیم در زمان‌های قبل‌تر برای چسباندن کاشی‌ها از ملات و دوغاب استفاده می‌کردند که برای اجرای آن لازم بود تا حداقل چند سانتی‌متر زیر کاشی را پر کرده و برای چسباندن کاشی بستر مناسب را مهیا کنند؛ این کار هزینه تمام شده برای خرید مصالح را بسیار افزایش می‌داد؛ در حالی تنها استفاده از چند میلی‌متر چسب کاشی می‌تواند استفاده از چند سانتی‌متر ملات را جبران کند.
استفاده از چسب کاشی در اجرای پروژه علاوه بر قیمت مناسب، وزن سازه را تا حد قابل توجهی کم می‌کند؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان چسب مصرفی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله این عوامل می‌توان به موارد مختلفی ازجمله صاف بودن سطح زیر کار، ابزار مورد استفاده برای نصب و میزان مهارت فرد کاشی کار اشاره کرد.

کاشی پودری مقرون به صرفه با چسب فشرده

جمع‌بندی

چسب کاشی پودری چیست؟ این چسب امروزه جایگزین دوغاب و ملات‌های پرهزینه قدیم را پر کرده و با گستره کاربرد وسیعی که دارد نظر بسیاری از استادکاران را به خود جلب کرده است. کارفرمایان برای اجرای سازه‌های کوچک و بزرگ خود از انواع چسب کاشی مانند چسب کاشی پودری بر پایه سیمان سفید، چسب کاشی پودری بر پایه پلیمر و چسب خمیری استفاده می‌کنند تا در نهایت پروژه خود را با بهترین قیمت و کیفیت به پایان برسانند.
ازجمله ویژگی‌ها و مزایای استفاده از این نوع چسب می‌توان به امکان استفاده جهت چسباندن کاشی‌ها، موزاییک‌های شیشه‌ای، چوب، محیط‌های مرطوب و... اشاره کرد. تمامی این موارد باعث شده‌اند تا امروزه استادکاران زیادی برای ساخت سازه‌های خود انتخاب دیگری جز چسب کاشی نداشته باشند.

برای خرید سیمان سفید با سایت مصالح ساختمانی ساختمان دات آی آر ۰۲۱۲۲۰۳۷۳۳۳ تماس بگیرید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید
فیلترها
Sort
display